Kostera najlepszy w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi 250cc. Bezbłędny Pawełczak w Częstochowie

W poniedziałkowe popołudnie w Częstochowie została rozegrana decydującą runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 250cc. Maksymilian Kostera został zwycięzcą tych rozgrywek w sezonie 2024. Drugie miejsce przypadło Karolowi Szmydowi, a trzecie Filipowi Bęczkowskiemu. Natomiast w 9. rundzie zwyciężył Maksymilian Pawełczak.

W Częstochowie bezkonkurencyjnie zwyciężył Maksymilian Pawełczak z kompletem 15 punktów. Zawodnik Polonii Bydgoszcz, kilka dni temu na gorzowskim torze sięgnął po tytuł mistrza Świata w klasie 250cc. Drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Kosterze z Unii Leszno, który zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium z 11 „oczkami” stanął Karol Szmyd z Motoru Lublin.

W klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 112 punktów na najwyższym stopniu podium stanął Maksymilian Kostera. Drugie miejsce wywalczył Karol Szmyd (106 punktów), natomiast trzecie miejsce zajął zawodnik Stali Gorzów – Filip Bęczkowski z 92 punktami.