Chugunov pod wrażeniem drużyny z Łodzi. “Jestem zaskoczony, że dopasowała się tak szybko”

Fot. Patryk Kowalski

W zaległym meczu 5. rundy METALKAS 2. Ekstraligi, ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski podejmowała H.SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź. Podopieczni Mariusza Staszewskiego zwycięstwo przypieczętowali dopiero w 15 biegu. Para Chugunov – Jakobsen pokonała podwójnie zawodników gości.

Po zakończonym spotkaniu, lider zespołu z Ostrowa opowiedział o swoich odczuciach związanych z odczytywaniem toru. 24-letni zawodnik pochwalił także postawę rywali. – Tor w trakcie spotkania był podobny do tego, jaki był na treningu. Jestem troszkę zaskoczony drużyną z Łodzi, że dopasowała się tak szybko – podobnie jak za poprzednim podejściem. A tor znacząco się zmienił wtedy, trzeba też za to pochwalić – opowiedział Gleb Chugunov.

W trakcie spotkania tor się tak mocno nie zmieniał. Drastycznych zmian w ustawieniach nie podejmowałem. W zespole rozmawiamy ze sobą i przekazujemy informacje. Każdy przekazuje swojej uwagi, natomiast w odmienności od tego, co myślą kibice, wskazówki kolegi z drużyny mogą nic nie wnosić. Każdy z nas ma inne silniki, ustawienia, wzrost oraz sylwetkę na motocyklu. Wszystko jest inne – wyjaśnił reprezentant ARGED MALESA Ostrów Wlkp..

Kibiców i działaczy może martwić gorsza dyspozycja zawodnika w meczach wyjazdowych. W inauguracyjnym biegu sezonu 2024 METALKAS 2. Ekstraligi w Bydgoszczy, zawodnik doznał kontuzji, która nie pozwoliła mu kontynuować zawodów. Chugunov opowiedział z jakimi problemami mierzył się podczas wyjazdów. – W meczu z INNPRO ROW miałem gorszy występ. Jak się później okazało, było to spowodowane defektem motocykla. Natomiast w Krośnie uważam że przekombinowaliśmy z ustawieniami, które poszły w złą stronę. Także nastawiam się pozytywnie na kolejne mecze wyjazdowe – zaznaczył.

METALKAS 2. Ekstraliga staje się coraz bardziej wyrównana. Półmetek sezonu ligowego pokazuje, że walka o czołowe miejsca oraz o awans do PGE Ekstraligi będzie niezwykle wyrównana. – To jest runda zasadnicza – trzeba ją odjechać jak najlepiej, żeby się znaleźć jak najwyżej w tabeli. Druga znacznie ważniejsza rzecz – żeby przejechać ją zdrowo. Myślę, że są to bardzo ważne kwestie. Play-off będzie ciekawe, a wygra je ten, kto będzie popełniał mniej błędów i będzie miał chłodniejszą głowę oraz zachowywał koncentrację. Mamy doświadczony sztab szkoleniowy. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze – zakończył Chugunov.

Łukasz Kolski