ZOOLESZCZ GKM w pogoni za wygraną. BETARD SPARTA jedzie do Torunia (zapowiedź #GRULES i #TORWRO)

Fot. Zuzanna Kloskowska

W dwóch pierwszych meczach 4. rundy PGE Ekstraligi, ZOOLESZCZ GKM Grudziądz podejmie na własnym torze FOGO UNIĘ Leszno, a KS APATOR Toruń powalczy o kolejne domowe zwycięstwo z BETARD SPARTĄ Wrocław. Transmisja obu spotkań w ELEVEN SPORTS 1.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz w tym sezonie nie miał jeszcze okazji do radości ze zwycięstwa. W ostatniej kolejce podopieczni Roberta Kościechy ponieśli sromotną porażkę we Wrocławiu (37:53). Liderem grudziądzan był wówczas Jaimon Lidsey, a swoje dołożył także Vadim Tarasenko. Formę odbiegającą daleko od ideału prezentuje natomiast Jason Doyle.

Leszczynianie po emocjonującym pojedynku z NOVYHOTEL FALUBAZEM Zielona Góra zdołali wywalczyć remis przed własną publicznością. Do udanych swój występ z pewnością zaliczyli Andzejs Lebedevs (12+1) i Janusz Kołodziej (10+1). Na pochwały zasługuje Damian Ratajczak, który po świetnej szarży w 14. biegu pokonał Przemysława Pawlickiego i był jedną z kluczowych postaci swojego zespołu.

03.05, godz. 18:00 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – FOGO UNIA Leszno
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio (od 17:30): Anita Mazur, Adrian Gomólski
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Kinga Sylwestrzak, Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Maciej Głód

W drugim piątkowym spotkaniu KS APATOR Toruń zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław.

Torunianie okazali się bezsilni w starciu z ORLEN OIL MOTOREM Lublin. Najsolidniejszym zawodnikiem w szeregach torunian był Emil Sajfutdinow, który w sześciu startach zapisał przy swoim nazwisku 16 “oczek”. Swoją dyspozycję muszą za to poprawić Paweł Przedpełski i Wiktor Lampart. Obaj do drużynowego dorobku dołożyli zaledwie jeden punkt.

Żużlowcy pod wodzą Dariusza Śledzia w zaległym meczu z KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM Częstochowa po pasjonującej końcówce wywalczyli wyjazdowy remis. Kibiców BETARD SPARTY może cieszyć forma Macieja Janowskiego. Kapitan wrocławian notuje coraz lepsze występy, będąc jednym z liderów swojej ekipy.

03.05, godz. 20:30 KS APATOR Toruń – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio (od 20:15): Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Adrian Miedziński
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Weronika Cich