Znamy pierwszego zwycięzcę gry Eliga Manager 2!

Awansem ekipy INNPRO ROW Rybnik do PGE Ekstraligi zakończyły się rozgrywki ligowe na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata, Metalkas 2. Ekstraligi.

Pokonaną na finałowym polu bitwy została drużyna ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz. Równo z ostatnim biegiem finałowego dwumeczu zakończyła się także rywalizacja w premierowej edycji gry Eliga Manager na tym poziomie rozgrywkowym.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej w Eliga Manager 2 został zespół Komorniki Team. Choć, najlepszy team nie wywalczył największej liczby dużych punktów (37) to zebrał aż 1356 małych punktów, a to one właśnie decydowały o końcowym sukcesie. Drugiej w klasyfikacji drużynie BREJDAKI LUBELAKI do lidera zabrakło 6 małych punktów (40 dużych pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa KEDNO 72, która wywalczyła łącznie 1349 małych punktów.

Powyższe wyniki pokazują jak duże znaczenie ma kolekcjonowanie małych punktów i punktów bonusowych. Regularne wygrywanie spotkań i seryjne zaliczanie wyników powyżej 46 pkt biegowych nie jest niezbędne, by wygrać klasyfikację generalną. Po raz kolejny ważnym pozostaje menedżerski zmysł i taktyczne podejście do kolejnych spotkań (np. wybór kapitana) i okienek transferowych.

Gracze Eliga Manager 2 z miejsc 1. – 5. otrzymują nagrodę rzeczową, tj. zegarek Aztorin. Gracze z miejsc 6. – 15. w kampanii otrzymają także nagrodę rzeczową, upominek.