Wszystkie oczy zwrócone na Łódź i Krosno (zapowiedź #LODBYD i #KRORZE)

Dziś przyszedł czas na zakończenie weekendu pełnego METALKAS 2. Ekstraligi. Najpierw będziemy mogli oglądać rywalizację H.SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz, a następnie CELLFAST WILKÓW Krosno z TEXOM STALĄ Rzeszów.

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź będzie podejmował u siebie murowanego faworyta do awansu i przede wszystkim drużynę z wyższej części tabeli – ABRAMCZYK POLONIĘ Bydgoszcz. Ci pierwsi mierzyli się już w ten weekend #ORZECHOWAOSADA PSŻ-em w Poznaniu, gdzie polegli 51:39. Mimo to, drużyna zaprezentowała się przyzwoicie, zwłaszcza w porównaniu do początku sezonu. Aktualnie H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ zajmuje w tabeli METALKAS 2. Ekstraligi szóste miejsce z siedmioma punktami na koncie. Jeśli uda im się dziś powiększyć dorobek, staną się pewniakami w walce o fazę play-off.

ABRAMCZYK POLONIA natomiast, przeplata ostatnio dobre występy z tymi gorszymi. Bydgoszczanie najlepiej spisują się w meczach domowych, gdzie regularnie zdobywają plus pięćdziesiąt, a nawet plus sześćdziesiąt punktów. Na wyjazdach z kolei, nie zawsze idzie im jak po maśle. Porażki w Poznaniu oraz ta niedawna w Ostrowie skutkowały utratą cennych “oczek” do tabeli. Jak będzie dzisiaj?

30.06, godz. 14:00 H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź vs ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz
LIVE: CANAL+ online
Pierwszy mecz: 33:57

Komentarz: Michał Mitrut, Robert Sitnicki

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

W drugim tego dnia spotkaniu, a przy okazji w derbach podkarpacia, zmierzą się CELLFAST WILKI Krosno z TEXOM STALĄ Rzeszów. Żużlowcy Pawła Piskorza nabrali wiatru w żagle po niezwykle emocjonującym zwycięstwie nad INNPRO ROW-em Rybnik. Teraz jadą do Krosna aby udowodnić, że wygrana dwoma punktami nie była przypadkowa. Rzeszowianie oprócz walki o utrzymanie, chcą także włączyć się do batalii o play-offy, w czym mogą pomóc im potencjalnie zdobyte dzisiaj punkty.

W Krośnie panują podobne nastroje. Drużyna ze spokojem i cierpliwością czeka na powrót swojego lidera – Dimitriego Berge, którego godnie zastępuje Kenneth Bjerre. Jak już o nim mówił Ireneusz Kwieciński, Duńczyk mocno wziął do siebie rolę, jaką musi spełnić w zespole. Ponadto CELLFAST WILKI po dwóch dniach rywalizacji innych drużyn, spadli w tabeli na piątą lokatę. Ewentualna wygrana nad TEXOM STALĄ może znów przywrócić ich na “podium”.

30.06. godz. 16:30 CELLFAST WILKI Krosno vs TEXOM STAL Rzeszów
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 51:39

Studio (od 16:00): Michał Łopaciński, Patrick Hansen
Komentarz: Mateusz Dziopa, Krzysztof Cegielski
Reporterka: Julia Pożarlik

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz