WP SportoweFakty: Piotr Rusiecki, Paweł Przedpełski i Janusz Ślączka gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (16.05.24, godz. 13:00)

Przed nami kolejny weekend z ligowymi emocjami. W najnowszym wydaniu magazynu WP SportoweFakty, gośćmi będą Piotr Rusiecki (prezes FOGO UNII Leszno), Paweł Przedpełski (KS APATOR Toruń) i Janusz Ślączka (trener KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA Częstochowa).

Początek sezonu 2024 nie jest łatwy dla Pawła Przedpełskiego, który nie tylko całkowicie zawodzi w meczach wyjazdowych, ale też na swoim torze ma pewne problemy. Jak reaguje na różne opinie, według których jest on za słaby na jazdę w najlepszej żużlowej lidze świata? A może on sam czuje, że jego umiejętności nie są wystarczające do skutecznej rywalizacji na tym poziomie?

W ostatnim spotkaniu Przedpełski zaprezentował się jednak pozytywniej i zdobył 10 punktów. Czy wierzy, że od tego momentu będzie lepiej, a jego forma zostanie ustabilizowana, a może jest już pogodzony z tym, że w przyszłym roku zabraknie dla niego miejsce w KS APATORZE Toruń?

Nie da się ukryć, że 2024 rok będzie niezwykle trudny dla FOGO UNII Leszno. Czy prezes klubu, Piotr Rusiecki, realnie obawia się spadku? Jak sobie radzi z presją, która wynika z walki o utrzymanie? Do tego dochodzi krytyka fanów. Czy ona też jest dla niego niełatwa? Co sądzi o problemach zdrowotnych i upadkach Janusza Kołodzieja oraz Damiana Ratajczaka?

Co Piotr Rusiecki sądzi o dotychczasowej pracy Rafała Okoniewskiego, który zbiera różne opinie? Być może do pomocy przydałby mu się Sławomir Kryjom. Obecny dyrektor klubu przez lata pracował jako menedżer i jest znany ze świetnych umiejętności taktycznych. Dlaczego w trakcie meczów nie ma go w parku maszyn? Pojawiają się głosy, że w przypadku utrzymania FOGO UNII w PGE Ekstralidze, w drużynie dojdzie do kilku zmian i zostanie ona wzmocniona. Czy faktycznie jest taki plan?

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa na pewno nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. W końcu ekipa spod Jasnej Góry ma w tej chwili zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli. Skąd bierze się aż tak słaba postawa zespołu? Czy szkoleniowiec drużyny widzi jakikolwiek postęp? Teraz jego podopieczni zmierzą się z KS APATOREM. Czy ta potyczka będzie jednocześnie pojedynkiem decydującym o jego przyszłości w klubie?

W ORLEN FIM SGP of Poland słabo spisali się Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen. Czy taka jazda martwi Janusza Ślączkę? Swoje problemy od startu rozgrywek ma także Maksym Drabik, który jednak pomału zaczyna prezentować się trochę lepiej. Czy sam trener widzi postępy u 26-latka? Czy KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ nie podchodzi zbyt delikatnie do częstochowianina? Być może zarząd i szkoleniowiec powinni być bardziej stanowczy w stosunku do niego?

Początek programu o godz. 13:00. Player z transmisją dostępny będzie na stronie głównej WP SportoweFakty.

Pełna zapowiedź TUTAJ.