Speedway Ekstraliga Camp 2024 w Toruniu

Trzecia edycja Speedway Ekstraliga Camp odbędzie się od 8 do 11 lipca w Toruniu. Na Motoarenie i toruńskim minitorze żużlowym szkolić będzie się 45 zawodników z 13 krajów.

Do Polski przyjadą młodzi żużlowcy trenujący i startujący w zawodach na silnikach z trzech klas pojemnościowych: 85-140cc (metanol/benzyna) – 13 zawodników w wieku od 11 do 13 lat, 250cc i 500cc – po 16 zawodników w wieku odpowiednio: 13 – 16 oraz 16 – 18 lat.

Żużlowcy rozpoczną udział w Campie od obejrzenia na trybunach meczu PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń – ORLEN OIL MOTOR Lublin (7 lipca w niedzielę). Do 11 lipca będą mieszkać w Toruniu, szkolić się u boku polskich trenerów oraz rywalizować w zawodach.

Federacje, które zgłosiły żużlowców na Speedway Ekstraliga Camp 2024: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwecja, Australia, Czechy, Estonia, Włochy, Holandia, Ukraina, USA, Finlandia, Polska.

Podczas treningów oraz zawodów Motoarena będzie otwarta dla publiczności w wyznaczonych godzinach (Speedway Ekstraliga przedstawi godzinowy harmonogram otwarcia trybun w terminie późniejszym). Już teraz zainteresowani dziennikarze mogą akredytować się na Speedway Ekstraliga Camp TUTAJ (formularz aktywny do 4.07. – g. 12:00).

Żużlowcy będą trenowali pod okiem polskich trenerów, przewidziane są ponadto zajęcia z fizjoterapeutą i tunerem – Ashleyem Hollowayem. Nowością na tegorocznym Campie będzie również obecność większości klubowych trenerów z PGE Ekstraligi, którzy oprócz opiekunów grup będą przekazywali wskazówki zawodnikom.

Szczegóły oraz listy uczestników Speedway Ekstraliga Camp 2024 podamy w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że w latach 2022 – 2023 w Campie uczestniczyło prawie stu zawodniczek i zawodników, a wśród nich m.in. Michael West, Adam Bednar, Mikkel Andersen czy Anze Grmek.