Reprezentacja Polski wygrywa Drużynowe Mistrzostwa Europy w Stralsund!

W sobotnie popołudnie, w Stralsund, na północy Niemiec, odbył się Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Zawody zwyciężyła kadra Polski, która zdobyła 49 punktów. Podium uzupełnili Duńczycy oraz Brytyjczycy.

Zawody od samego początku układały się na korzyść Polaków. Po pierwszej serii reprezentacja Polski miała na swoim koncie już 11 punktów, a kolejne biegi jedynie powiększały ich przewagę. Walkę próbowali nawiązać Duńczycy, ponieważ oprócz Kaia Huckenbecka z Niemiec, tylko oni byli w stanie wygrywać wyścigi.

Przed czwartą serią startów żaden z Polaków nie przyjechał choćby na trzecim miejscu. Ciężko było zatem znaleźć wyraźnego lidera, jednak na takiego powoli wyrastał Jarosław Hampel posiadając wówczas komplet punktów.

Ciekawie wyglądał pojedynek gospodarzy, czyli reprezentacji Niemiec przeciwko Brytyjczykom. Żadna nacja nie mogła bezpiecznie oddalić się od rywala, jednak po szesnastu biegach, przewaga pięciu punktów, jaką wypracowała sobie kadra Wielkiej Brytanii, okazała się być za duża dla Niemców, którzy strat już nie odrobili.

Następne wyścigi to był już pokaz siły Polaków. Kadra kontynuowała znakomitą passę, przyjeżdżając wyłącznie na pierwszych dwóch lokatach. Dominik Kubera fantastycznie wyprzedził na trasie Mikkela Michelsena, a Szymon Woźniak mijał rywali jak tyczki. Pierwsze i jedyne dla Polski w całych zawodach „zero”, przywiózł Jarosław Hampel w biegu piętnastym, w którym zwyciężył Frederik Jakobsen.

Wygraną Żużlowa Reprezentacja Polski przypieczętowała już w 17. biegu, w którym do mety jako pierwszy przyjechał Daniel Bewley przed Hampelem i przede wszystkim Andreasem Lyagerem. Drugie miejsce zajęli Duńczycy z dorobkiem 35 punktów, trzecie Brytyjczycy, zdobywając 22 „oczka”, a czwarte Niemcy, mając ich na koncie 14.