Przełamanie KS APATORA? Mecz o utrzymanie w Zielonej Górze? (zapowiedź #TORLUB i #ZIELES)

Pora dokończyć 10 rundę PGE Ekstraligi. Na Motoarenie KS APATOR Toruń powalczy z niepokonanym ORLEN OIL MOTOREM Lublin. Natomiast w Zielonej Górze miejscowy NOVYHOTEL FALUBAZ zmierzy się z FOGO UNIĄ LESZNO. Transmisje w CANAL+ Sport oraz CANAL+ online.

Torunianie przegrali swój ostatni domowy mecz. W walce o najwyższe cele muszą zdobywać punkty u siebie. KS APATOR Toruń pod wodzą Piotra Barona z pewnością będzie chciał ponownie dobrze pokazać się przed miejscowymi kibicami.

Czy tę siłę ktoś zatrzyma? Drużyna ORLEN OIL MOTORU Lublin w każdym dotychczasowym pełno wymiarowym spotkaniu zdobywała co najmniej 50 punktów. Nie mają zamiaru spuszczać z tempa i swoją passę będą starali się podtrzymać.

07.07, godz. 16:30 KS APATOR Toruń vs ORLEN OIL MOTOR Lublin
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 37:53

Studio (od 16:00): Daria Kabała-Malarz, Tomasz Gollob
Komentarz: Mateusz Dziopa, Wojciech Dankiewicz
Reporterka: Julia Pożarlik

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Paweł Stangret

Równie ciekawy mecz czeka nas w Zielonej Górze. Beniaminek krok po kroku zbliża się do fazy play-off, a ten mecz może im w tym bardzo pomóc. Zielonogórzanie z pewnością podrażnieni są swoim ostatnim domowym występem i zrobią wszystko, żeby odzyskać atut własnego toru.

W składzie awizowanym FOGO UNII Leszno pojawia się Janusz Kołodziej, który ma za sobą pierwsze treningi po kontuzji, a także zaliczył występ w IMP w Łodzi (9. miejsce). Leszczynianie do tej pory dużo cierpieli na stracie podstawowego zawodnika. Teraz będą chcieli powalczyć o pełną pulę, wszak pierwszy mecz zakończył się remisem i sprawa punktu bonusowego jest otwarta.

07.07, godz. 19:15 NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra vs FOGO UNIA Leszno
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 45:45

Studio (od 18:45): Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporterzy: Łukasz Benz, Piotr Kaczorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Michał Czubkowski