Łukasz Benz rozdaje karty wśród dziennikarzy (podsumowanie 4. rundy Eliga Manager)

Długo wyczekiwane pierwsze okienko transferowe zostało otwarte! Sezon rozkręcił się na dobre i nadszedł czas na weryfikacje strategii obranych na początku rozgrywek. Wśród dziennikarzy pojawił się nowy lider.

Podczas zmagań w 4. rundzie mogliśmy być świadkami kilku zaskakujących rozstrzygnięć. Jednym z nich jest z pewnością pokaźna porażka BETARD SPARTY Wrocław w wyjazdowym starciu z KS APATOREM Toruń. Cała drużyna z Torunia stanęła na wysokości zadania, lecz co ciekawe słaby występ zanotował ich niekwestionowany lider Emil Sajfutdinow. Natomiast w drużynie przyjezdnych dzielnie walczyli jedynie liderzy. Wszystkich menadżerów posiadających Taia Wofindena powinna martwić jego słaba dyspozycja. Może jest to pierwszy slot, przy którym należy poszukać wzmocnień i przyjrzeć się bliżej liście transferowej? Z kolei jego niski KSM może być kuszący dla tych, którzy do tej pory nie mieli go w swoim zespole i zdecydują się zaryzykować uwalniając środki na wzmocnienie innych pozycji. Spoglądając na inne rozstrzygnięcia należy zwrócić uwagę na odrodzenie Jasona Doyle’a, który ostatnio mocno rozczarował. Bardzo dobrze i równo spisali się również liderzy EBUT.PL STALI Gorzów prowadząc pewnie swój zespół do wygranej w derbach Ziemi Lubuskiej na stadionie odwiecznego rywala.

Niezwykły ścisk panuje w klasyfikacji generalnej Eliga Manager. Obecnie podium prezentuje się następująco:

1. Fc Pimpusie Team – 292 pkt
2. WIWAT TEAM – 292 pkt
3. Przegrywy2137 – 291 pkt

Natomiast na drugim szczeblu rozgrywkowym jesteśmy dopiero na półmetku zmagań 4. rundy. ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu w Gdańsku, lecz niestety pogoda stanęła na przeszkodzie i nie pozwoliła odjechać pełnych zawodów. Rywalizacja zakończyła się po zaledwie 8 biegach powodując niestety skromne zdobycze punktowe naszych zawodników. Prawdziwy menadżer musi stawić czoła również takim przeciwnościom losu.

Na publikację klasyfikacji generalnej w 2. Eliga Manager musimy jeszcze poczekać w związku z dwoma spotkaniami, które zostaną odjechane dopiero w nadchodzący weekend.

Elektryzuje nas również rywalizacja w grupie Canal Plus Speedway. Tym samym zyskujemy możliwość porównania naszych zdolności menadżerskich z osobami, które na co dzień mamy okazję oglądać m.in. w telewizji podczas meczów żużlowych. Podium prezentuje się następująco:
1. FC PRZYPADEK – Łukasz Benz 247 pkt
2. Śruba Racing Team – Piotr Świderski 239 pkt
3. Torpeda Warszawa – Mateusz Puka 239 pkt

Dołączamy również standardowo wyniki adminów opisujących zmagania w Eliga Manager:
– DreeamTeam – Damian Dyduch 260 pkt
– rafalmartuszewskicom – Rafał Martuszewski 256 pkt

Upragnione okienko transferowe zostało otwarte i każdy menadżer zyskał możliwość wprowadzenia korekt w swoich składach. Pole manewru jest w tym momencie niezwykle duże, gdyż KSM przypisany do każdego zawodnika różni się w większości przypadków od tego ze startu rozgrywek. Zmieniły się także wartości rynkowe zawodników. Pozwala to na obranie bardzo skrajnych i różnych strategii. Planując wzmocnienia trzeba także zwrócić uwagę na budżet, żeby wykorzystać szansę na dokupienie pakietu KSM, który z pewnością pozwoli na zwiększenie potencjału punktowego w naszych składów. Przypominamy, że zmian transferowych można dokonywać na obu szczeblach rozgrywkowych do 10.05 godz. 15:00!

W nadchodzący weekend zapraszamy wszystkich do śledzenia rywalizacji na PGE Narodowym podczas 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw. Będzie to dobra okazja na sprawdzenie jak sprawują się zawodnicy, na których zdecydowaliśmy się postawić w swoich drużynach.

Czas na przegrupowanie wojsk i już 17.05 wracamy z rozgrywkami ligowymi oraz rywalizacją w Eliga Manager!

Damian Dyduch