Leon Madsen: Mamy spore szanse kontynuować dobrą passę (wywiad)

Fot. Patryk Kowalski

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa. Tym razem podopieczni Janusza Ślączki lepsi byli od ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz 51:39. Jednym z autorów zwycięstwa częstochowskiej drużyny był kapitan, Leon Madsen – zdobywca 11 punktów.

Norbert Giżyński (ekstraliga.pl): Wygraliście z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 51:39. Co sądzisz o tym spotkaniu?

Leon Madsen (KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa): Jestem zadowolony z drużyny. Znowu zaczynamy wygrywać, wspinać się w tabeli i to jest fajne. Teraz mamy nadzieję, że będzie tak dalej.

A jak skomentowałbyś swoją postawę? Zdobyłeś 11 punktów.

Dobrze mi się jeździło. Ostatnie wyścigi były szczęśliwe. Musimy nauczyć się odwracać losy biegów, aby zdobywać więcej punktów.

Fot. Patryk Kowalski

Co z kolei powiedziałbyś w przypadku toru w Częstochowie w ten wieczór?

To fajny tor. Nie był dokładnie taki, jak podczas wcześniejszych spotkań. Musieliśmy się przystosować do warunków, jak jeździć oraz ustawić przełożenia. Nie był łatwy do przygotowania. Nie był do końca taki, jak byśmy chcieli, ale i tak był w porządku.

W kolejnym tygodniu w PGE Ekstralidze będziecie jeździć przeciwko FOGO UNII Leszno – również u siebie. Pokusicie się zatem o kolejne zwycięstwo, nieprawdaż?

Najpierw muszę skupić się na tym, co bezpośrednio przede mną. Potem razem z resztą drużyny zaczniemy przygotowywać się do kolejnego spotkania. Wszystkie mecze są trudne, a biegi ciężkie. Cały czas musimy być skoncentrowani i zrobić wszystko, aby wygrywać. Myślę, że mamy spore szanse kontynuować dobrą passę i zdobywać kolejne punkty.

Norbert Giżyński