KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ przełamuje złą passę. KS APATOR znów bez zwycięstwa na wyjeździe

Fot. Patryk Kowalski

Przełożone spotkanie pomiędzy KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM Częstochową a KS APATOREM Toruń zakończyło się wynikiem 50:40. W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Leon Madsen (12+1), a w przypadku gości Patryk Dudek (10+1). Tytuł Juniora Meczu przypadł Kajetanowi Kupcowi.

W trzecim biegu zawodnicy KS APATORA Toruń zablokowali podwójnie parę gospodarzy i wysunęli się na podwójne prowadzenie. Leon Madsen podjął walkę z Emilem Sajfutdinowem i ostatecznie dowiózł do mety dwa punkty. Mads Hansen również spróbował pokonać lidera gości, jednak ten szybko wrócił na trzecią pozycję. Ostatecznie, dzięki zwycięstwu Roberta Lamberta gościom udało się przywieźć pierwsze biegowe zwycięstwo. Pierwsza seria startów zakończyła się wynikiem 14:10.

W biegu szóstym widowiska dostarczyli nam Robert Lambert i Leon Madsen. Brytyjczyk przez cały bieg próbował wyszarpać biegowe zwycięstwo, jednak to Duńczyk okazał się być górą, a wyścig zakończył się remisem. Ostatecznie po dwóch seriach gospodarze prowadzili 24:18.

W 9. biegu toczyła się walka o dwa punkty pomiędzy parą gospodarzy (Maksymem Drabikiem i Mikkelem Michelsenem) a Robertem Lambertem. Przez cały czas zawodnicy zamieniali się pozycjami. Pewnie do mety na pierwszym miejscu dotarł Patryk Dudek, za nim Drabik, a jeden punkt i biegowe zwycięstwo dla drużyny z Torunia dowiózł Lambert. Trzecia seria startów zakończyła się wynikiem 32:28.

Dwunasty wyścig to batalia o pierwsze miejsce pomiędzy Robertem Lambertem a Kacprem Woryną. Najpierw zawodnik Częstochowy wykorzystał błąd Brytyjczyka, który próbował go dogonić do samej mety. Na czwartym okrążeniu podniosło Worynę, a Lambert pojechał po szerokiej i minął Polaka praktycznie na samej mecie. Przed biegami nominowanymi utrzymała się czteropunktowa przewaga gospodarzy.

Mads Hansen wraz z Kacprem Woryną rozstrzygnęli wynik meczu podczas biegu 14. Polak dojechał do mety jako pierwszy, a Duńczyk zakończył bieg na bardzo cennym, trzecim miejscu. W biegu 15. gospodarze przypieczętowali zwycięstwo, wygrywając w stosunku 5:1.

Pełne wyniki TUTAJ.

Klaudia Bujalska