KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ pójdzie za ciosem? (zapowiedź #CZEGRU)

Fot. Patryk Kowalski

W piątek czeka nas jedno spotkanie 7. rundy PGE Ekstraligi. KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa podejmować będzie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Transmisja na antenie ELEVEN SPORTS 1. Drugie starcie dnia (#GORLES) zostało odwołane z powodu złych prognoz pogodowych.

Częstochowianie rozpoczęli słabo ten sezon. Dopiero we wtorkowym, zaległym spotkaniu przeciwko KS APATOROWI Toruń zdołali zdobyć pierwsze zwycięstwo i dwa duże punkty. Wcześniej mieli tylko jedno “oczko” po remisie nad ekipą z Wrocławia. W piątek będą więc mieli okazję pójść za ciosem i dopisać kolejny dorobek do tabeli. Ich rywalem będzie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, który do Częstochowy uda się bez Jasona Doyle’a, za którego będzie stosowane Zastępstwo Zawodnika. Ekipę Janusza Ślączki będzie czekać trudny pojedynek, zważywszy na dobrą postawę grudziądzan na częstochowskim owalu. Dużo zależeć będzie od formacji krajowej gospodarzy, a także formy młodzieżowców. Jeżeli doświadczony szkoleniowiec wszystko poukłada według swojej myśli, będą w piątkowy wieczór mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Grudziądzanie chcą popsuć plany częstochowianom. W ubiegłym sezonie byli blisko sprawienia sensacji i wygrania na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Do wygranej zabrakło 0,01 sekundy, kiedy to w czternastej gonitwie Vadim Tarasenko minimalnie uległ Leonowi Madsenowi. Te spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem. Ekipa żółto-niebieskich liczy na przynajmniej podobny rezultat w piątkowym starciu, jednak brak Jasona Doyle’a może być odczuwalny i to KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ wskazywany jest jako faworyt tego starcia. W ubiegłą niedzielę grudziądzanie również nie byli faworytami derbowego starcia przeciwko torunianom, jednak ostatecznie pokonali zespół Piotra Barona 47:42 i będą, podobnie jak zespół z Częstochowy, pójść za ciosem i tym razem wygrać na wyjeździe.

Oba zespoły są nastawione na walkę do końca, co może zwiastować świetne widowisko. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30.

31.05, godz. 20:30 KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio (od 20:00): Anita Mazur, Jarosław Dymek
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterzy: Joanna Cedrych, Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Kamil Szyszkowski