Kończymy czwartą kolejkę METALKAS 2. Ekstraligi (zapowiedź #KROPOZ i #OSTRZE)

Fot. Jan Kwieciński

Już dzisiaj rozegrana zostanie druga połowa czwartej rundy zmagań w METALKAS 2. Ekstralidze. Do Krosna przyjedzie drużyna #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u Poznań, a do Ostrowa Wlkp. zawita beniaminek w postaci TEXOM STALI Rzezsów.

Pojedynek pomiędzy CELLFAST WILKAMI Krosno a #ORZECHOWAOSADA PSŻ-em Poznań, przed sezonem określano mianem starcia “Dawida z Goliatem”, bowiem klub z Krosna był kandydatem do awansu, zaś klub z Poznania – do spadku. Jak się po czasie okazało #ORZECHOWAOSADA PSŻ radzi sobie bardzo dobrze i aktualnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Czy można się było tego spodziewać? – Oczywiście, mam z tyłu głowy sytuację jaka jest w tabeli, ale ja podchodzę do każdego kolejnego meczu z założeniem, że jedziemy o jak najlepszy możliwy wynik. Nie zawsze uda nam się zdobyć punkty, ale robimy wszystko, aby czy to w meczu domowym czy wyjazdowym pojechać jak najlepiej. Sezon jest jeszcze długi, mamy jedenaście kolejek przed nami, więc skupiamy się na tym, żeby robić jak najkorzystniejszy rezultat oraz osiągnąć nasz cel jakim jest awans do pierwszej szóstki – mówi manager #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u Poznań Jacek Kannenberg.

Jeśli uznamy, że klub z Poznania jest jak na razie małą niespodzianką, to z pewnością nie można tego powiedzieć o CELLFAST WILKACH Krosno, które do tej pory mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Czy ich teren o najtrudniejszy wyjazd w sezonie? – Każdy z zawodników może to powiedzieć, że nie ma łatwego meczu, niezależnie czy jest on u siebie czy na wyjeździe. Pod taśmą staje czterech żużlowców i każdy z nich chce wygrać, także ciężko powiedzieć, czy któryś mecz będzie łatwiejszy czy trudniejszy, ale rzeczywiście CELLFAST WILKI, przynajmniej na papierze, wyglądają na mocną drużynę. Mieliśmy co prawda okazję pojechać z Krosnem mecz sparingowy i mamy nadzieję, że doświadczenie z tych meczów oraz wczorajszej rundy eliminacyjnej IMP-u, gdzie jechał Mateusz Dul, pomoże nam na początku zawodów odszyfrować tor – zakończył Jacek Kannenberg.

10.05, 18:00 CELLFAST WILKI Krosno – #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań
LIVE: CANAL+ online

Komentarz: Edward Durda, Michał Łopaciński

Sędzia: Bartosz Ignaszewski
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Po meczu w Krośnie przeniesiemy się do Ostrowa, gdzie ARGED MALESA podejmie dzielnie walczącą w METALKAS 2. Ekstralidze TEXOM STAL Rzeszów. Ostrowianie w meczu z ENERGĄ WYBRZEŻE Gdańsk pokazali, że jak nikt inny, na własnym torze czują się znakomicie, więc z pewnością będą chcieli zrehabilitować się po porażce w Rybniku, gdzie ulegli aż dwunastoma punktami. Warto dodać, że drużyna Mariusza Staszewskiego będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Tobiasza Musielaka, który doznał kontuzji obojczyka podczas meczu w brytyjskiej Premiership.

Rzeszowianie natomiast, po bardzo udanym początku sezonu, zeszli nieco ze zwycięskiej ścieżki i zanotowali dwie porażki z rzędu – u siebie z CELLFAST WILKAMI oraz na wyjeździe z INNPRO ROW-em. Mecz z ARGED MALESĄ, która znajduje się tuż nad nimi w tabeli METALKAS 2. Ekstraligi będzie doskonałą okazją do zrobienia dużego kroku w stronę utrzymania.

10.05, 20:30 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – TEXOM STAL Rzeszów
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online

Studio: Piotr Kaczorek, Piotr Świderski
Komentarz: Robert Sitnicki, Patryk Malitowski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz