Kolejna dawka walki o punkt bonusowy w METALKAS 2. Ekstralidze (zapowiedź #POZLOD i #RZERYB)

Fot. Arkadiusz Siwek

Dziś, w ramach dziewiątej rundy METALKAS 2. Ekstraligi odbędą się dwa mecze. Pierwszy, pomiędzy #ORZECHOWAOSADA PSŻ-em Poznań a H.SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź, a drugi pomiędzy TEXOM STALĄ Rzeszów a INNPRO ROW-em Rybnik.

Pierwszy mecz rozpocznie się w Poznaniu, do którego przyjedzie H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź. Drużyna Macieja Jąder, po słabym początku sezonu odradza się na nowo i zwycięża co raz więcej. Niedawno wygrali z TEXOM STALĄ, a także zdołali wyrwać jej punkt bonusowy, co wydawało się mało prawdopodobne. Klub na kilka kolejek przed końcem ma na koncie siedem “oczek”.

W podobnym położeniu są poznaniacy. Tam, widmo spadku było im narzucone od momentu zaprezentowania składu, a jak się okazuje, są bliscy zapewnienia sobie utrzymania i awansu do fazy play-off. – Na pewno te dwa mecze będą dla nas bardzo ważne. Żartujemy sobie w klubie, że ktoś chyba nas nie lubi, że tak ułożono nam terminarz dzień po dniu mamy takie ważne spotkania, ale to oczywiście pół żartem, pół serio. Najbliższe spotkania wiele nam wyjaśnią, czy faktycznie pozostaniemy w grze o pierwszą szóstkę, czy będziemy się musieli wyłącznie skupić na utrzymaniu – mówił przed meczem manager klubu Jacek Kannenberg.

28.06, godz. 18:00 #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań vs H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 48:41

Studio (od 17:30): Piotr Kaczorek, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Po meczu w Poznaniu przeniesiemy się do Rzeszowa, gdzie miejscowa TEXOM STAL podejmie drużynę z innego bieguna tabeli, czyli INNPRO ROW Rybnik. Rzeszowianie po ostatnim pojedynku w Łodzi mają wiele do udowodnienia zarówno sobie, jak i kibicom. Po przyzwoitym starcie, wydaje się, że beniaminek opada z sił, ale kiedy temu zaprzeczyć jak nie w meczu z INNPRO ROW-em?

W Rybniku nastroje są zgoła inne. Zespół pod wodzą Antoniego Skupienia zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz, która to odjechała dwa spotkania więcej. Mimo to, rybniczanie chcieliby wygrywać więcej pojedynków na wyjeździe, co udało im się do tej pory zrobić dwa razy.

28.06, godz. 20:30 TEXOM STAL Rzeszów vs INNPRO ROW Rybnik
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 40:49

Komentarz: Mateusz Dziopa, Edward DurdaW

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Paweł Stangret

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz