Gleb Chugunov: Miałem inny plan na 15. bieg

Fot. Anna Kłopocka

ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski pokonała po zaciętym pojedynku TEXOM STAL Rzeszów. Na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim przy blasku jupiterów ujrzeliśmy znakomitą rywalizację, a bohaterem miejscowych został Gleb Chugunov.

Kluczowy zawodnik ostrowian spisywał się znakomicie. Kompletu jednak nie zdobył, bo w szóstym biegu został na starcie i nie zdołał minąć ani jednego z krajowych zawodników TEXOM STALI Rzeszów. Sam nie ukrywa, że źle przeczytał tor i poszedł nie w tym kierunku z przełożeniami. Zaznacza też jednak, że to jeden z wielu czynników. – Na drugi start dobrałem złe ustawienia motocykla. Ponadto trochę za bardzo zaspałem start, tak mi się wydaje. Te drugie pole było takie cięższe do wygrania. To wszystko się złożyło. Po tym biegu nanieśliśmy korekty w dobrą stronę – zdradził.

Plan zawodnika na decydujący bieg był nieco inny. Gleb Chugunov po udanym starcie liczył, że napędzi się po zewnętrznej, lecz tam spotkał się już z zawodnikami “Żurawi”, w związku z czym zdecydował się na inny manewr. – Ja miałem taki plan po prostu, żeby jak najlepiej wystartować z czwartego pola i nie jechać od razu po prostu do krawężnika, tylko dojechać do tego nasypanego. W poprzednim wyścigu udało mi się napędzić i minąć rywali po szerokiej, ale w ostatniej gonitwie to się nie udało, więc zdecydował się na przycinkę. To się powiodło – opowiedział zadowolony z przebiegu wyścigu.

Lider ARGED MALESY Ostrów Wielkopolski był oklaskiwany przez ostrowskich fanów. Poza tą jedną “wpadką” był naprawdę szybki, jednak stając pod taśmą wraz z Nickim Pedersenem nie można ani na moment stracić koncentracji. Gleb Chugunov zaaferowany rywalizacją z Duńczykiem nie zorientował się, gdy zawodnika gości minął Chris Holder. To spowodowało, że potraktował go jak “obcego”. – Ja po tym jak zrobiłem tę przycinkę, to potem na drugim okrążeniu spojrzałem i widziałem Nickiego Pedersena z drugiej strony. Pomyślałem sobie, “łooo uciekam stąd”, a okazało się, że Chris Holder go minął i później Chris śmiał się trochę, że chyba potraktowałem go jak rywala i rzeczywiście tak było – stwierdził.

Najbliższe spotkanie ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski odjedzie ponownie na domowym obiekcie. Tym razem rywalami gospodarzy będzie H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź. Początek rywalizacji zaplanowano na sobotę, 18 maja, na godz. 16:30.

Konrad Klusak