Eliga Manager: wraca PGE Ekstraliga, trwa okno transferowe w Metalkas 2. Ekstralidze

Już w piątek w PGE Ekstralidze pierwsze dwa spotkania w ramach 10. rundy, którą tradycyjnie zakończymy w niedzielę. A później?

Startujemy z kolejnym okienkiem transferowym, więc wirtualni menedżerowie będą mieć kolejną okazję do odświeżenia swoich składów, dokonania istotnych roszad i wymiany słabszych ogniw w żużlowym łańcuchu. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z regulaminem do piątku, 5 lipca można dokonywać transfery w ramach Metalkas 2. Ekstraligi, gdzie zaliczono już 10 rund rywalizacji.

We wtorek, 9 lipca ruszy więc okno transferowe w Eliga Manager na poziomie PGE Ekstraligi. W głowach wielu graczy na pewno pojawią się pytania na kogo postawić, a komu podziękować w tym transferowym rozdaniu. Coraz częściej mówi się o powrocie do jazdy lidera FOGO UNII Leszno, Janusza Kołodzieja (KSM 9,33), świetnie do najlepszej żużlowej ligi świata wszedł Benjamin Cook (KSM 7,73), podobnie zresztą jak Michael Jepsen Jensen (KSM 8,00), który zasilił szeregi ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz. Kalkulatory w dłoń weźmie niejeden manager, choć należy też pamiętać, że w trakcie okienka można za odpowiednią opłatą SPEED CASH powiększyć limit KSM drużyny.

Wciąż warto pamiętać o kontuzjach Jasona Doyle’a, Andzejsa Lebedevsa, czy ostatnio Taia Woffindena. Dwóch ostatnich zawodników przez jakiś czas jeszcze nie będziemy widzieć na torach, a Australijczyk broniący w tym roku barw grudziądzkiego ZOOLESZCZ GKM-u właśnie z powodu urazu zakończył już sezon.

Warto mieć na uwadze, że powracających zawodników zawsze można ponownie zakupić podczas kolejnych okienek transferowych. A będę one:

  • w PGE Ekstralidze:

– 13.08 – 16.08 do godz. 15:00

– 03.09 – 06.09 do godz. 15:00

  • w Metalkas 2. Ekstralidze

– 06.08 – 09.08 do godz. 15:00

– 27.08 – 30.97 do godz. 15:00

Piątkowe mecze w PGE Ekstralidze to starcia ekip z KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA Częstochowa z EBUT.PL STALĄ Gorzów Wlkp. oraz wizyta BETARD SPARTY Wrocław w Grudziądzu i pojedynek z tamtejszym ZOOLESZCZ GKM-em. W niedzielę KS APATOR Toruń podejmie mistrza Polski ORLEN OIL MOTOR Lublin, a 10. rundę spotkań zakończy mecz NOVYHOTEL FALUBAZU Zielona Góra z FOGO UNIĄ Leszno.

Na zapleczu żużlowej elity, jak już wspomnieliśmy, dobiega końca okienko transferowe a przed nami 11. runda spotkań, które tradycyjnie zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. Już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w Metalkas 2. Ekstralidze ma ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk, tym bardziej, że drużynę Eryka Jóźwiaka czeka bardzo trudny mecz w Bydgoszczy, z miejscową ABRAMCZYK POLONIĄ. Przy okazji należy pamiętać, że wśród gdańszczan zabraknie Nikolaia Klindta, który z powodu kontuzji kończy zmagania żużlowe w tym roku. Na przełamanie liczą żużlowcy i kibice z Krosna. CELLFAST WILKI jadą do Poznania na mecz z waleczną ekipą #ORZECHOWAOSADA PSŻ, która ostatnimi czasy robi furorę na drugim poziomie rozgrywkowym.

Trzymamy kciuki i życzymy mocnych zdobyczy punktowych.

Rafał Martuszewski