DMPJ: Ostrowianie z pewnym zwycięstwem w Lublinie. Komplet Świdnickiego

Wtorkowe popołudnie stanęło pod znakiem ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzieżowy ścigali się w Lublinie, Gnieźnie i Gorzowie Wielkopolskim. Runda w Toruniu została przełożona na inny termin.

Jako pierwsi zmierzyli się ze sobą juniorzy w Gorzowie Wielkopolskim. Największa walka toczyła się pomiędzy miejscowymi a WTS Spartą Wrocław i Lokomotivem Jauniba Daugavpils. Ostatecznie najlepsi na gorzowskim owalu okazali się Łotysze. Świetny występ zaliczył Francis Gusts, który na konto drużyny z Daugavpils zapisał aż 14 punktów. Drugie miejsce padło łupem młodzieżowców WTS Sparty, którzy zdołali wywalczyć dwupunktową przewagę nad Grupą Polmotor Stalą Gorzów. Najsłabiej we wtorkowych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

4. Bartosz Głogowski – 1

Młodzieżowe ściganie odbyło się także w Lublinie, gdzie bezkonkurencyjni byli zawodnicy Arged Malesy Ostrów. Walkę z juniorami z Ostrowa podjąć chcieli miejscowi zawodnicy, którzy pomimo świetnej dyspozycji Mateusza Cierniaka (14) i Wiktora Lamparta (15) zdołali wywalczyć drugie miejsce. Walka toczyła się także o ostatnią pozycję na podium, pomiędzy Francepol Falubazem Zielona Góra a Famur ROW-em Rybnik. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyli młodzieżowcy zielonogórskiej drużyny, odjeżdżając rybniczanom na 3 punkty.

4. Błażej Wypior – 2

Jako ostatni tego dnia wystartowali zawodnicy na torze w Gnieźnie. Tam najskuteczniejsi okazali się młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa, dla których najwięcej punktów zdobył Mateusz Świdnicki (15). Zacięta walka toczyła się pomiędzy Unią Tarnów a juniorami Maszewski GKM-u Grudziądz. Ostatecznie drugie miejsce ex aequo zajęli tarnowianie i grudziądzanie. Najsłabiej zaprezentowali się miejscowi młodzieżowcy, którzy podczas tych zawodów wywalczyli jedynie 13 punktów.