Derby lubuskie dla EBUT.PL STALI Gorzów!

Fot. Patryk Kowalski

NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra przegrał z EBUT.PL STALĄ Gorzów 41:49. W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Piotr Pawlicki (10), a w przypadku gości Martin Vaculik (13). Tytuł Juniora Meczu przypadł Oskarowi Paluchowi.

Podczas 3. biegu doszło do upadku Andersa Thomsena. Duńczyk wdał się walkę z Janem Kvechem, po której zawodnik EBUT.PL STALI Gorzów upadł. Na szczęście wstał z toru o własnych siłach. Sędzia zdecydował, że bieg zostanie powtórzony w pełnym składzie. Powtórka zakończyła się remisem. Podczas ostatniego okrążenia Anders Thomsen wyprzedził Jana Kvecha i zdobył cenny jeden punkt. Dzięki podwójnej wygranej gości w biegu otwarcia, pierwsza seria startów zakończyła się wynikiem 11:13.  

Piąty bieg zawodów zapewnił nam bardzo dużo emocji. Martin Vaculik i Przemysław Pawlicki walczyli o drugie miejsce, tasując się kilkukrotnie. Kiedy Słowakowi udało się na dobre wyprzedzić Polaka, zaczął pogoń za prowadzącym Janem Kvechem,licząc na błąd ze strony Czecha. Ostatecznie Kvech nie popełnił żadnego błędu, a NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra wygrał w stosunku 4:2. Podczas ostatniego biegu drugiej serii, pomimo słabego startu, Anders Thomsen wypchnął pod bandę Jarosława Hampela i zdołał wyprzedzić Polaka. Do końca próbował gonić Rasmusa Jensena, jednak bezskutecznie. Po kolejnych trzech wyścigach gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20).

Bieg 9. to pierwsze od wyścigu młodzieżowego indywidualne zwycięstwo zawodnika gości. Szymon Woźniak gonił Jarosława Hampela i wyprzedził go na początku trzeciego okrążenia, dowożąc do mety remis. W kolejny wyścigu młody gorzowianin, Oskar Paluch podjął walkę z Przemysławem Pawlicki i wysforował się na pierwsze miejsce. Po walce z juniorem EBUT.PL STALI GORZÓW, Pawlicki stracił równowagę i upadł na tor. Bieg został przerwany. W powtórce Kvech walczył z Paluchem o pierwsze miejsce, jednak z całej sytuacji skorzystał Anders Thomsen, który wygrał bieg. Trzecia seria startów zakończyła się remisem (30:30).

Bohaterem biegu 12. został Jakub Stojanowski, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Krzysztofa Sadurskiego i uratował biegowy remis. W biegu 13. upadł Piotr Pawlicki. Senior NOVYHOTEL FALUBAZU odbił się od Martina Vaculika i trafił na swojego zespołowego kolegę, Rasmusa Jensena. Sędzia powtórzył wyścig w czteroosobowym składzie, który był bezbłędny w wykonaniu EBUT.PL STALI – przywieźli do mety podwójne zwycięstwo. Przed biegami nominowanymi goście wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie.

Anders Thomsen na mecie 14. wyścigu wyprzedził prowadzącego przez cały wyścig Jarosława Hampela. Duńczyk najpierw poradził sobie z Przemysławem Pawlickim i rozpoczął pogoń za jadącym na pierwszej pozycji Hampelem. Zawodnik EBUT.PL STALI dowiózł bardzo ważny biegowy remis. Ostatni wyścig zawodów to pewne zwycięstwo gości z Gorzowa, w stosunku 5:1.

Wyniki z meczu dostępne TUTAJ.

Klaudia Bujalska