BETARD Sparta wygrywa w MPPK

46. finał Mistrzostw Polski Par Klubowych w Ostrowie zakończył się wygraną i zdobyciem złotego medalu przez parę BETARD Sparty Wrocław – Maciej Janowski, Maksym Drabik, którzy zdobyli 26 punktów. Srebrne medale zdobyli zawodnicy FALUBAZU Zielona Góra – Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Zengota gromadząc 25 punktów, a brązowe krążki po biegu dodatkowym trafiły do forBET Włókniarza Częstochowa – Adrian Miedziński, Tobiasz Musielak, którzy uzbierali 18 punktów.

Para wrocławian była znakomicie dysponowana na torze w Ostrowie. Bardzo dobre starty i wzorowa jazda na dystansie dały złoty medal. O sile zawodników BETARD Sparty może świadczyć fakt, że pięciokrotnie pokonali rywali 5:1. Jedyne niepowodzenie zanotowali w 8. biegu w którym po emocjonującym wyścigu przegrali z Falubazem 5:1.

Zawody rozpoczęły się od niespodziewanego remisu Falubazu z gospodarzami imprezy MDM Komputery TŻ Ostrovia. Piotr Protasiewicz do końca biegu szukał sposobu na wyprzedzenie Zbigniewa Sucheckiego, który w umiejętny sposób blokował bardziej utytułowanego rywala. W 3. biegu po równym starcie w pierwszym łuku upadł Artur Mroczka. W powtórce biegu, która odbyła się w pełnym składzie Mroczka na dystansie wyprzedził Szymona Woźniaka, a Krzysztof Kasprzak uporał się z Jakubem Jamrogiem.

5 bieg to ciekawa konfrontacja FALUBAZU i FOGO Unii Leszno. Po ciekawym biegu zielonogórzanie wygrali 5:1. W 6. biegu na drugim łuku pierwszego okrążenia Kasprzak poszerzał tor jazdy Tobiasza Musielaka, który zanotował upadek. Sędzia po analizie wideo z powtórki wykluczył Kasprzaka, a osamotniony Szymon Woźniak uratował remis dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Początek zawodów wybitnie nie należał do pary FOGO Unii, która na dzień dobry dwukrotnie uległa w stosunku 5:1.

W 11. biegu ładną walkę o jeden punkt stoczyli Zengota i Jamróg i ostatecznie jedno oczko trafiło na konto Zengoty. “Do trzech razy sztuka” mogli powiedzieć kibice czekając na 12. bieg i starcie CASH BROKER Stal Gorzów i MDM Komputery TŻ Ostrovia. Za pierwszym podejściem taśmy dotknął Kamil Brzozowski, a ostrzeżenia otrzymali obaj gorzowianie. W powtórce kolejne ostrzeżenie otrzymał Kasprzak i automatycznie został wykluczony. W trzecim podejściu Woźniak bez problemu pokonał Sucheckiego. Obrońcy trofeum sprzed roku jeździli pechowo zaliczając dwa wykluczenia Kasprzaka i defekt Woźniaka na starcie w 15 biegu.

W drugiej fazie zawodów przebudził się Piotr Pawlicki notując dwa zwycięstwa biegowe. Po 5 seriach startów Falubaz i BETARD Sparta miały na koncie po 21 punktów. Zielonogórzanie w swoim ostatnim starcie pokonali forBET Włókniarza 4:2 i ostatecznie skończyli zawody z 25 punktami. Z kolei wrocławianie pokonali CASH BROKER Stal 5:1 i to im w udziale przypadły złote krążki.

O brązowym medalu miał decydować ostatni – 21 bieg pomiędzy parami GRUPY AZOTY Unii Tarnów i forBET Włókniarza. Po wyścigu, w którym walka trwała pełne cztery okrążenia triumfowali zawodnicy spod Jasnej Góry 4:2. Po podliczeniu punktów okazało się, że do wyłonienia brązowego medalisty potrzebny będzie bieg dodatkowy z udziałem… zawodników z Częstochowy i Tarnowa, gdyż obie ekipy zgromadziły po 18 punktów. W biegu dodatkowym o brązowy medal Tobiasz Musielak pokonał Artura Mroczkę zapewniając brązowe krążki ekipie trenera Marka Cieślaka.