Bartosz Bańbor: wsparcie jest duże ze strony każdego z seniorów

Fot. Jan Kwieciński

W niedzielnym spotkaniu ORLEN OIL MOTOR Lublin odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem na torze w Częstochowie 51:39. Junior gości – Bartosz Bańbor dołożył do dorobku swojej drużyny 3 punkty i 2 bonusy.

– Wygraliśmy, także oceniam je dobrze. Mi też udało się zdobyć parę punktów, więc źle nie było. Ponadto czuje, że coraz bardziej się rozjeżdżam w tym sezonie, więc jestem w miarę zadowolony – ocenił młodzieżowiec w rozmowie dla ekstraliga.pl.

Bartosz Bańbor wraz z Wiktorem Przyjemskim tworzy parę juniorską ORLEN OIL MOTORU Lublin. Aktualnie to Przyjemski przywozi wyższe zdobycze punktowe. Czy zawodnicy rywalizują ze sobą? – Nie rywalizujemy, tylko wspieramy się. Jesteśmy jedną drużyną, więc obaj cieszymy się jak któryś pojedzie lepiej. Raz ja mam lepszy bieg, a raz Wiktor, także nie walczymy ze sobą na torze, a bardziej sobie pomagamy, bo nie ma co sobie przeszkadzać – dodał młodzieżowiec.

17-latek również może liczyć na wsparcie m.in. aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika. – Jasne, wsparcie jest duże ze strony każdego z seniorów, wszyscy pomagają. Fajnie to wszystko wygląda, tak jak w tamtym roku, więc jestem zadowolony – zaznaczył.

Przed ekipą ORLEN OIL MOTOR Lublin kolejny mecz, tym razem na domowym torze z NOVYHOTEL FALUBAZEM Zielona Góra. Jak zapatruje się na to spotkanie żużlowiec? – Na pewno będzie to ciężki mecz, bo przyjeżdża do nas drużyna, która jest nieprzewidywalna i jak każdy, może nam mocno przeszkodzić, ale oczywiście będziemy walczyć o zwycięstwo – zakończył Bańbor.

Paula Pacyga