Antoni skupień o stanie zdrowia Kacpra Tkocza

We wczorajszym meczu pomiędzy INNPRO ROW-em Rybnik a TEXOM STALĄ Rzeszów doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku, w którym najbardziej ucierpiał junior rybniczan – Kacper Tkocz.

Wypadek miał miejsce na na trzecim okrążeniu drugiego wyścigu dnia. Na prostej, gdzie nie ma już dmuchanych band, doszło do zderzenia Bartosza Curzytka i Kacpra Tkocza. Junior rzeszowian został wykluczony z powtórki biegu, natomiast Tkocz musiał zostać przewieziony do szpitala.

Jaki jest stan zdrowia młodzieżowca INNPRO ROW-u? – Z tego co wiem to Kacper ma złamane żebro, przebite płuco i problem z miednicą. Rano z nim rozmawiałem i powiedział, że chodzi o kulach, co może świadczyć że nie jest tragicznie – mówi Antoni Skupień, trener rybnickiej drużyny – Wiem, że miał robione badania w nocy, był na tomografie komputerowym i takie są właśnie diagnozy – zapewnia.

Kacper Tkocz fenomenalnie rozpoczął sezon 2024 w barwach INNPRO ROW-u. Junior najpierw zdobył sześć punktów podczas wyjazdowego meczu w Poznaniu, a następnie w domowym meczu z ARGED MALESA Ostrowem Wlkp. zapisał na konto dwa “oczka”.

Czy wiadomo ile może potrwać jego przerwa w startach?– Nie wiadomo jeszcze ile będzie pauzował, ale miesiąc na sto procent – zakończył Skupień.

Marcin Rusewicz