71. Turniej o Łańcuch Herbowy: Miśkowiak wygrał w Ostrowie Wlkp.

Ostatni wyścig rundy zasadniczej wyłonił zwycięzcę najstarszego turnieju żużlowego w Polsce. Miśkowiak zdobywając 14 punktów, zagwarantował zdobycie tytułu. Podium uzupełnili Jakub Krawczyk i Bartosz Smektała, który wygrał dodatkowy bieg z Matiasem Nielsenem.

Jakub Miśkowiak po raz pierwszy w karierze wygrał Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wcześniej ten sam tytuł zdobył jego wujek, Robert Miśkowiak (w 2010 roku).

W obsadzie turnieju, w ostatniej chwili, doszło do wielu zmian. Kontuzjowanego Oskara Palucha zastąpił Antoni Mencel. Podczas niedzielnych zawodów zabrało również: Wiktora Jasińskiego, Davida Bellego oraz Andzejsa Lebedevsa. Pod numerem siedem pojawił się Oskar Polis, dziewięć Tim Sorensen, natomiast pod dwunastym wystąpił Damian Baliński.

Dla Olivera Bertzona oraz Matiasa Nielsena były to ostatnie zawody w barwach ostrowskiego klubu. Na torze zaprezentował się także Fredrik Jakobsen. Duńczyk w niedzielnych zawodach zajął 5. miejsce.

Początek zdecydowanie był dobry dla młodzieżowców gospodarzy. Już w drugim biegu mieliśmy pasjonującą walkę między Kacprem Grzelakiem a Oliverem Berntzonem. Przez całe zawody kibice oglądali piękną i czystą walkę pomiędzy zawodnikami na torze, który sprzyjał mijankom.

Podczas 15. biegu nad stadionem pojawiły się opady deszczu. Jednak nie zaburzyło to przebiegu zawodów. Po czterech seriach w grze o Łańcuch Herbowy pozostało dwóch zawodników – bezbłędny Miśkowiak i zajmujący drugie miejsce klasyfikacji generalnej Jakub Krawczyk

W 17. biegu doszło do wypadku Jakuba Krawczyka i Jakuba Poczty. Obaj zawodnicy wrócili do parku maszyn o własnych siłach. Bieg o tyle był istotny dla Krawczyka, ponieważ wygrana w tym biegu dawała mu szansę na walkę o główne trofeum. Ostatecznie to mistrz Świata juniorów z 2021 roku był najlepszy w całych zawodach.

Wyniki 71. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (za speedwaynews.pl):