ZOOLESZCZ GKM w “jaskini lwa”. Rozpędzony KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ z kolejną wygraną? (zapowiedź #LUBGRU i #CZELES)

Fot. Patryk Kowalski

W piątkowych meczach 8. rundy PGE Ekstraligi ZOOLESZCZ GKM Grudziądz uda się do Lublina, aby zmierzyć się z miejscowym ORLEN OIL MOTOREM. Z kolei KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa będzie chciał kolejny raz wygrać na własnym torze, tym razem przeciwko FOGO UNII Leszno. Te pojedynki zainaugurują rundę rewanżową sezonu zasadniczego. Transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

ORLEN OIL MOTOR Lublin w ostatniej kolejce odniósł zwycięstwo nad BETARD SPARTĄ Wrocław 50:40. Solidnie w tym spotkaniu poradził sobie Bartosz Zmarzlik, który zakończył starcie z 12 punktami na koncie. Poza nim, jedynym zawodnikiem z dwucyfrowym wynikiem był Fredrik Lindgren. Z pewnością swoją dyspozycję będą chcieli poprawić Dominik Kubera i Mateusz Cierniak.

W zgoła odmiennej sytuacji jest ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, który przegrał na wyjeździe w Częstochowie 39:51. W zespole Roberta Kościechy najlepiej punktującymi okazali się Max Fricke (12) oraz Jaimon Lidsey (13). Na pochwały zasługuje także Kacper Łobodziński, który zapisał przy swoim nazwisku 7 “oczek” z dwoma bonusami.

W pierwszym starciu tego sezonu ZOOLESZCZ GKM doznał bolesnej porażki u siebie z aktualnymi Mistrzami Polski 38:52. Fatalny mecz zaliczyli wówczas po stronie gospodarzy Vadim Tarasenko i Kacper Pludra, a w szeregach przyjezdnych na torze brylowali Bartosz Zmarzlik (14+1) i Dominik Kubera (11+1).

07.06, godz. 18:00 ORLEN OIL MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio (17:30): Anita Mazur, Daniel Jeleniewski
Komentatorzy: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Kinga Sylwestrzak, Tomasz Lorek

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Krzysztof Guz

Po zawirowaniach z początku sezonu KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa może być lekko podniesiony na duchu po dwóch triumfach z rzędu. W spotkaniu z klubem z Grudziądza aż czterech seniorów ekipy trenera Janusza Ślączki zdołało zainkasować dwucyfrową zdobycz punktową.

FOGO UNIA Leszno nie odjechała meczu w ostatniej serii, gdyż wyjazdowe starcie z EBUT.PL STALĄ Gorzów zostało przełożone. Kolejkę wcześniej leszczynianie, pomimo braku Janusza Kołodzieja i Damiana Ratajczaka, zacięcie rywalizowali przed własną publicznością z ORLEN OIL MOTOREM Lublin, jednak finalnie przegrali 40:50.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami, FOGO UNIA nieznacznie zwyciężyła 47:43, zatem KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ ma otwartą drogę w walce o punkt bonusowy do tabeli.

07.06, godz. 20:30 KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno
LIVE: ELEVEN SPORTS 1
Studio (20:00): Marcelina Rutkowska – Konikiewicz, Jarosław Dymek
Komentatorzy: Michał Korościel, Maciej Markowski
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Łukasz Izak

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Weronika Cich