Złoty Kask dla Jarosława Hampela

Zwycięstwem Jarosława Hampela (z 13 punktami na koncie) zakończył się rozegrany w Pile finał Złotego Kasku. To pierwsze takie trofeum w karierze zawodnika FOGO Unii Leszno. Hampel na torze pilskiej Polonii prezentował błyskotliwe starty i nienaganną jazdę na dystansie.

Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Zmarzlik z CASH BROKER Stal Gorzów (11 punktów) i Janusz Kołodziej z FOGO Unii (10 punktów), któremu trzecie miejsce zapewnił wygrany wyścig dodatkowy z Bartoszem Smektałą, Maciejem Janowskim i Krzysztofem Buczkowskim.

O powodzeniu w zawodach decydował przede wszystkim start i pierwsze pole startowe z którego wygrywano aż 13 wyścigów. Poniżej oczekiwań swoich, a także kibiców wypadli Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i Maksym Drabik. Ta trójka zawodników wygrała łącznie trzy wyścigi. Zawodów do udanych zapewne nie zaliczy Przemysław Pawlicki. Obrońca trofeum zdobył tylko 6 punktów nie odnosząc zwycięstwa biegowego. Turniej finałowy o Złoty Kask był jednocześnie finałem krajowych eliminacji do cyklu GP 2019. Pierwsza piątka zawodników ma zagwarantowany start w eliminacjach.

Niewykluczone, że Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski zrezygnują z eliminacji, a wtedy ich miejsce zajmą zawodnicy nominowani przez GKSŻ. Szóstego zawodnika wyznaczy także krajowa federacja, któremu przyzna “dziką kartę”.