Zdecydowana wygrana ARGED MALESA Ostrowa Wlkp. w Rzeszowie. Bezradna TEXOM STAL

Fot. Anna Kłopocka

Zwycięstwem ARGED MALESA Ostrowa Wlkp. nad TEXOM STALĄ Rzeszów 52:38 zakończył się mecz jedenastej kolejki METALKAS 2. Ekstraligi. Rajderem tego spotkania został Wiktor Jasiński.

Pojedynek początkowo był dość wyrównany. Po pierwszych kilku biegach na prowadzeniu byli rzeszowianie, lecz już w czwartej gonitwie dnia, inicjatywę przejęła ARGED MALESA, wygrywając 5:1. Od tego momentu, ostrowianie nie stracili wywalczonej przez nich przewagi.

Następna seria to już tylko jej powiększanie. Po drugiej, TEXOM STAL traciła do rywali dziesięć punktów. W kolejnych wyścigach, obserwowaliśmy wyrównaną część spotkania, gdyż przewaga ostrowian powiększyła się dopiero w biegach nominowanych.

Tam, podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego najpierw wygrali 4:2, a potem 5:1, ustalając wynik spotkania na 52:38. Punkt bonusowy także zgarnęła drużyna z Ostrowa.

Rajderem meczu został Wiktor Jasiński – zdobywca trzech “oczek”. Najwięcej punktów zgromadził natomiast Chris Holder – miał ich na koncie aż trzynaście z jednym bonusem.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz