Zacięta rywalizacja w Częstochowie. Bez punktu bonusowego po emocjonującym meczu

Fot. Patryk Kowalski

Starcie pomiędzy KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM Częstochowa a FOGO UNIĄ Leszno należało do bardzo wyrównanych. Drużyny na zmianę wygrywały wyścigu, które wynik meczu zamieniały w remis. Dopiero w 14. biegu gospodarze zwyciężyli podwójnie, uciekając przyjezdnym. Ostatecznie spotkanie pomiędzy zakończyło się wynikiem 47:43, a w dwumeczu padł remis 90:90. Najlepszym juniorem został Bartosz Śmigielski.

Już na początku rywalizacji drużyna przyjezdna sprawiła niespodziankę wygrywając stosunku 4:2. Nie cieszyli się jednak długo, gdyż w starciu młodzieżowców gospodarze wygrali podwójnie. W 3. biegu rywalizacja toczyła się pomiędzy Madsem Hansenem, który próbował nakryć Grzegorza Zengote, jednak bezskutecznie. Pierwsza seria startów została zakończona świetną wygraną Szymona Ludwiczaka, który dzielnie bronił się przed Keynanem Rew.

FOGO UNIA Leszno odrobiła stratę w biegu 5., gdzie leszczynianie wyprzedzili prowadzącego Kacpra Worynę. W 7. biegu Maksym Drabik dzielnie odpierał ataki Grzegorza Zengoty, jednak musiał także bronić się przed Mikkelem Michelsenem. Ostatecznie częstochowianie wygrali 4:2, a w całym meczu prowadzili tylko dwoma punktami – 22:20.

Fantastyczna rywalizacja pomiędzy zawodnikami toczyła się w 9. biegu, gdzie stworzyły się dwie pary. Andzejs Lebedevs walczył o jeden punkt z Drabikiem i to ostatecznie zawodnik KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA zwyciężył w tym starciu. Z kolei Benjamin Cook oraz Michelsen tasowali się na torze, jednak to Australijczyk wygrał ten wyścig.

Bardzo zacięta rywalizacja zawodników obu drużyn sprawiła, że przed biegami nominowanymi na tablicy widniał wynik 39:39. Gospodarze podwójne zwycięstwo odnieśli w 14. gonitwie dnia. Zwycięstwo KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa przypieczętował dopiero w ostatnim biegu zawodów, który zakończył się remisem. Zaś całe starcie zakończyło się wynikiem 47:43 i to gospodarze zdobyli 2 punkty meczowe. Z kolei w dwumeczu padł remis i żadna z drużyn nie zainkasowała punktu bonusowego.

Najlepiej punktującym zawodnikiem KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA został Leon Madsen (12+1). Z kolei liderem FOGO UNII Leszno został Keynan Rew (11+1).

Wyniki i relacja dostępne TUTAJ.

Agata Krasek