Wysokie zwycięstwo ABRAMCZYK POLONII. ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk bez szans w starciu z Bydgoszczą

Fot. Jarosław Pabijan

To była kolejna wygrana zakończona wysoką różnicą punktową na stadionie w Bydgoszczy. ENERGA WYBRZEŻE ostatecznie dało radę zdobyć tylko trzydzieści punktów, a rajderem spotkania został Krzysztof Buczkowski.

Pojedynek między tymi dwoma drużynami miał swojego wyraźnego faworyta. Już przed spotkaniem skład ENERGI WYBRZEŻA nie należał do najsilniejszych, więc kibice czekali jedynie na “wymiar kary”.

Mecz zaczął się od od dwóch podwójnych zwycięstw ABRAMCZYK POLONII. Bydgoszczanie w pierwszej serii wygrali jeszcze jeden bieg 4:2, co dało im przewagę już dziesięciu punktów. Następne gonitwy to jedynie powiększanie przewagi przez gospodarzy. Małe przełamanie nastąpiło w wyścigu ósmym, w którym para Mateusz TonderJoshua Pickering pokonała parę Krzyztof BuczkowskiHubert Gąsior. Jak się później okazało, było to jedyne biegowe zwycięstwo gości w tym meczu.

Wspomniany Buczkowski został wybrany rajderem tego pojedynku, lecz nie był zdobywcą największej ilości punktów w tym meczu. Nim, był Kai Huckenbeck, który zanotował płatny komplet. Pozytywną niespodzianką może być jednak występ Joshua Pickeringa. Australijczyk zdobył trzynaście “oczek”.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz