WP SportoweFakty: Zmarzlik, Vaculik i Cierniak w magazynie PGE Ekstraligi (09.05.24), godz. 13:00

Fot. Darek Ryl

W najbliższy weekend kibiców czeka przerwa od PGE Ekstraligi. To jednak nie oznacza odpoczynku od Magazynu PGE Ekstraligi. A w nim trzej goście, którzy nie tylko startują na co dzień w najlepszej żużlowej lidze świata, ale też wystąpią w sobotę w ORLEN FIM SGP of Poland w Warszawie.

Przed Bartoszem Zmarzlikiem kolejne wyzwanie – spełnić oczekiwania polskich fanów i po raz pierwszy w karierze zwyciężyć na PGE Narodowym. Przypomnijmy, że do tej pory nie udało się to żadnemu Biało-Czerwonemu. Czy 29-latek z tego powodu odczuwa dodatkową presję? Jak w ogóle podchodzi do tej rundy?

Pierwszym liderem Grand Prix został Jack Holder, a więc klubowy kolega Polaka. Oprócz tego groźny jest Fredrik Lindgren, a więc kolejny zawodnik ORLEN OIL MOTORU Lublin. Czy wychowanek Stali Gorzów nie ma poczucia, że w pewnym sensie sam sobie wychowuje groźnych rywali, którzy przy nim rosną?

Martin Vaculik już po raz kolejny słabo rozpoczął sezon. Skąd biorą się jego powtarzające się problemy? Mimo wszystko wydaje się, że pomału wychodzi z tych kłopotów. W meczu w Zielonej Górze zapisał obok swojego nazwiska 13 punktów i wygrał trzy biegi, a więc tyle, ile podczas trzech wcześniejszych spotkań. Skąd ta poprawa swojej postawy?

Fot. Patryk Kowalski

Wraz z EBUT.PL STALĄ zajmują drugie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Czy gorzowianie to faktycznie druga siła w naszym kraju? A może stać ich nawet na coś więcej i są w stanie zagrozić ORLEN OIL MOTOROWI Lublin? Martin Vaculik słabo zaprezentował się również w Gorican, gdzie zajął dopiero 10. lokatę. Czy teraz liczy na poprawę wyników? 34-latek opowie także o swojej pasji do książek oraz fizyce teoretycznej.

Dla Mateusza Cierniaka sezon 2024 jest pierwszym w gronie seniorów. Jak odnalazł się w tej roli? Czy takie przejście z młodzieżowca to spory problem? W obecnych rozgrywkach nie spisuje się jednak rewelacyjnie, a w ostatniej potyczce w Częstochowie z KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM wywalczył zaledwie dwa “oczka”.

Przed Cierniakiem bardzo intensywne dni. W piątek weźmie udział w kwalifikacjach do ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw, dzień później wystąpi w samym turnieju, a w niedzielę będzie rywalizował w eliminacjach do TAURON SEC. 21-latek zdradzi, które z tych wydarzeń jest dla niego najważniejsze.

Pełna zapowiedź TUTAJ.

Początek programu WP SportoweFakty o godz. 13:00. Player z transmisją dostępny TUTAJ.