WP SportoweFakty: Michelsen, Laguta i Hurysz gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (27.06.24, godz. 13:00)

Fot. Patryk Kowalski

W weekend PGE Ekstraliga nadrabia zaległości z 9. rundy (mecz #WROCZE), a portal WP SportoweFakty przygotował kolejną odsłonę swojego programu. Gośćmi będą Mikkel Michelsen (KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa), Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław) i Oskar Hurysz (NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra).

Za Mikkelem Michelsenem dość dziwne miesiące. Z jednej strony nieźle spisuje się w Speedway Grand Prix, w końcu zajmuje w cyklu czwarte miejsce. Z drugiej z kolei ze średnią 1,744 punktu na jeden bieg jest dopiero piątym najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny w najlepszej żużlowej lidze świata. Na liście klasyfikacyjnej zajmuje za to 22. lokatę. Dodatkowo lepiej spisuje się na wyjazdach niż na swoim domowym torze.

Coś podobnego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zdarzyło mu się tylko raz, w 2019 roku, choć wówczas ta różnica nie była aż tak duża. Mikkel Michelsen nie ukrywa, że jest tym wszystkim zaskoczony, dlatego zrobi wiele, aby to zmienić. W tym mają pomóc mu wielkie testy silników, które ma zaplanowane. Jednocześnie w trakcie programu wyjaśni, skąd się biorą jego wahania formy.

Artem Laguta na swoich profilach społecznościowych pochwalił się zdjęciem z trybun w trakcie jednego z meczów mistrzostw Europy w piłkę nożną. Jak się okazuje, na spotkanie przyjechał nie tylko dla siebie. Czy mimo wszystko podobało mu się konfrontacja Polski z Francją?

Nie zabraknie oczywiście kwestii BETARD SPARTY Wrocław, która jeszcze nie wygrała potyczki na wyjeździe. Co wpływa na tak dość zaskakujący rezultat? Wypowie się on także na temat kłopotów Taia Woffindena oraz Bartłomieja Kowalskiego. Jednoznacznie odpowie też, czy ktokolwiek w tym sezonie jest w stanie pokonać ORLEN OIL MOTOR Lublin. Na sam koniec zdradzi, co z jego przyszłością w klubie z województwa dolnośląskiego.

Przed sezonem 2024 jednym z głośniejszych nazwisk na rynku juniorów był Oskar Hurysz, który ostatecznie związał się umową z NOVYHOTEL FALUBAZEM Zielona Góra. W 2023 był on oczywiście zawodnikiem STALI Gorzów, choć wypożyczony do PSŻ-u Poznań, gdzie zaprezentował się nad spodziewanie dobrze. Stąd wzięło się zainteresowanie jego usługami.

Zdradzi też, jak ocenia swoją dyspozycję w pierwszych trzech miesiącach PGE Ekstraligi. Czy spodziewał się, że będzie aż tak dobrze? W tym momencie może on się pochwalić średnią 1,040 na jeden bieg. Trzeba jednak przyznać, że brakuje mu regularności. Kilka razy jednakże dał popis swoich umiejętności.

Początek programu o godz. 13:00 na portalu WP SportoweFakty.

Pełna zapowiedź TUTAJ.