WP SportoweFakty: Marcin Murawski, Leon Madsen, Piotr Pawlicki w magazynie PGE Ekstraligi (06.06.24, godz. 13:00)

Portal WP SportoweFakty przygotował kolejne wydanie magazynu PGE Ekstraligi. Gośćmi programu będą Marcin Murawski (prezes ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz), Leon Madsen (KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa) i Piotr Pawlicki (NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra).

Jak się okazuje, Leon Madsen mógł wycofać się z Indywidualnych Mistrzostw Świata, a to wszystko przez sprawy osobiste, które mocno absorbują jednego z czołowych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata. Duńczyk nie ukrywa, że obecny rok jest dla niego najtrudniejszym pod względem mentalnym w całej karierze.

To wszystko powoduje, że w Speedway Grand Prix jego wyniki są nie tylko poniżej jego, ale zapewne kibiców oczekiwań. Co ciekawe, w PGE Ekstralidze radzi sobie bardzo dobrze. Ze średnią 2,333 punktu na jeden bieg jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek. W trakcie programu 35-latek wyjaśni, jaka jest różnica pomiędzy mistrzowskim cyklem a ligą.

Zarówno Piotr Pawlicki, jak i Piotr Protasiewicz chcieliby zmiany przepisu dotyczącego momentu startowego i kwestii zrywania taśm przez zawodnika, który został sprowokowany ruchem rywala. Jak argumentuje swoją perspektywę? Czy NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra to jego nowe miejsca na lata? A może ma pewne obawy z sytuacją finansową klubu? Czy nie boi się utraty płynności w nim?

Były indywidualny mistrz świata juniorów słabo rozpoczął obecny sezon. Skąd pewne problemy i czy teraz jest już lepiej? Jak wytłumaczy swoją fatalną postawę w meczu z ORLEN OIL MOTOREM Lublin? Teraz przed nim i jego drużyną dwa trudne spotkania na własnym owalu przeciwko KRONO-PLAST WŁÓKNIARZOWI i BETARD SPARCIE. Zielonogórzanie do tej pory odjechali zaledwie dwa pojedynki na swoim obiekcie. Czy to może być problem? Jakie ma nadzieje związane ze startami w TAURON SEC?

W środę oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Michael Jepsen Jensen został wypożyczony z #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u Poznań do ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz. Duńczyk od początku był faworytem Marcina Murawskiego i pozostałych osób decyzyjnych. W takim razie skąd takie przekonanie do tego zawodnika? Czy to prawda, że trochę innego zdania był Robert Kościecha? Można spodziewać się jeszcze jednego transferu?

Jason Doyle w tym sezonie już nie wesprze swojego zespoły, czy w związku z tym może spodziewać się obcięcia wynagrodzenia? Jaka będzie przyszłość Australijczyka w Grudziądzu, dostanie kolejną szansę? A może są już inni żużlowcy, z którymi prezes GKM-u się porozumiał?

Pełna zapowiedź dostępna TUTAJ.