Wiktor Przyjemski najlepszy w finale Brązowego Kasku

Zwycięstwem Wiktora Przyjemskiego zakończył się sobotni Finał Brązowego Kasku w Pile. Zawodnik ORLEN OIL MOTORU Lublin wygrał wszystkie swoje wyścigi i z kompletem 15 punktów obronił zdobyte przed rokiem trofeum.

Kolejność pozostałych miejsc na podium rozstrzygnęła się w 20. biegu zawodów, w którym zwyciężył Paweł Trześniewski (INNPRO ROW Rybnik), a drugie miejsce zajął Bartosz Bańbor (ORLEN OIL MOTOR Lublin).

Dość nieoczekiwanie dopiero 5. miejsce w turnieju zajął Oskar Paluch. Młodzieżowiec EBUT.PL STALI Gorzów w swoim pierwszym biegu zderzył się zaraz po starcie z Bartoszem Bańborem, zamknął gaz i reszta stawki odjechała na tyle, że nie dało się tego nadrobić.

Pilski tor dawał tego dnia duży handicap zawodnikom startującym z 4. pola. Aż do 7. biegu zwyciężali zawodnicy startujący “spod płotu”. Z kolei ze środkowych pól zwyciężali jedynie Przyjemski (3 razy), dwukrotnie Trześniewski i raz Paluch.