Walka o kluczowe punkty w Częstochowie w Grudziądzu (zapowiedź #CZEGOR i #GRUWRO)

Fot. Patryk Kowalski

Pierwszy weekend lipca to start 10. rundy PGE Ekstraligi. W Częstochowie KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ podejmie EBUT.PL STAL Gorzów. Z kolei w Grudziądzu ZOOLESZCZ GKM zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Transmisja z obu meczów na antenie ELEVEN SPORTS 1.

Częstochowianie mają za sobą niezbyt udaną wyjazdową potyczkę. Drużyna pod wodzą Janusza Ślączki uległa we Wrocławiu 36:54. KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ zatem zamierza, zrehabilitować się za dość dotkliwą porażkę na Dolnym Śląsku, w starciu przeciwko gorzowianom.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie. EBUT.PL STAL, podrażniona porażką z ORLEN OIL MOTOREM Lublin (34:56), również ma coś do udowodnienia. Zespół z województwa lubuskiego niejednokrotnie pokazywał, że potrafi ścigać się na KRONO-PlAST ARENIE w Częstochowie. Tym bardziej może zwiastować to, że walka pomiędzy obydwoma teamami będzie trwać do samego końca.

05.07, godz. 18:00 KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa vs EBUT.PL STAL Gorzów
LIVE: ELEVEN SPORTS 1
Pierwszy mecz: 42:48

Studio (od 17:30): Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentatorzy: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Kinga Sylwestrzak

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Emocje czekają na kibiców także w Grudziądzu. Miejscowi cały czas szukają punktów, by utrzymać się na przyszły rok w najwyższej klasie rozgrywkowej, a nawet – znaleźć się w fazie play-off. Wiadomo, że zespół prowadzony przez Roberta Kościechę nie będzie mógł już w tym sezonie skorzystać z usług Jasona Doyle’a. Lukę po nim skutecznie jednak uzupełnia, wypożyczony w trybie awaryjnym z klubu z Poznania, Michael Jepsen Jensen.

Z kolei, napędzeni ostatnim zwycięstwem nad częstochowskim zespołem, wrocławianie będą chcieli pójść za ciosem. W obozie BETARD SPARTY otwarcie mówią o chęci wywalczenia złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Goście do batalii przystąpią bez Tai’a Woffindena, który doznał złamania łokcia podczas Grand Prix Polski w Gorzowie. Brytyjczyka zastąpi Francis Gusts.

05.07, godz. 20:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz vs BETARD SPARTA Wrocław
LIVE: ELEVEN SPORTS 1
Pierwszy mecz: 37:53

Studio (od 20:15): Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Krystian Plech
Komentatorzy: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Norbert Giżyński