U24 Ekstraliga: zacięty mecz w Krośnie, pierwsze zwycięstwo częstochowian

Fot. Wojciech Strecker

W 3. rundzie rozgrywek U24 Ekstraliga młodzieżowcy zwierzyli się na torach  w Gorzowie, Toruniu, Częstochowie oraz Krośnie. Pauzowała drużyna FALUBAZU Zielona Góra.

ENEA STAL GorzówGRUDZIĄDZKIE MEBELKI GKM Grudziądz 41:47

Zawody w Gorzowie zakończyły się zwycięstwem gości. W spotkaniu doszło do kilku sytuacji torowych: upadków, wykluczeń i defektów. W inauguracyjnej gonitwie dnia z nawierzchnią zapoznał się Jakub Stojanowski w tym samym biegu zdefektował motocykl Kacpra Wardulińskiego i ostatecznie pierwszy wyścig zakończył się wynikiem 3:2. W kolejnych biegach goście pokazali swoją dominację i już w czternastym wyścigu zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Oskar Paluch (13). W zespole gości najlepiej spisał się Kacper Łobodziński (13).

Pełna relacja TUTAJ.

KS Toruń – POLCOPPER AGROMIX UNIA Leszno 47:43

Turniej w Toruniu był zacięty i wyrównany. Goście od samego początku stawiali opór. O tym, kto zwycięży w pojedynku, zdecydowały ostatni bieg. W piętnastej gonitwie para gości Keynan Rew i Hubert Jabłoński zwyciężyła podwójnie, zapewniając przyjezdnym triumf w meczu. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie KS Toruń był Krzysztof Lewandowski (15+2). Wśród gości dobrze zaprezentował się Keynan Rew (13).

Wyniki dostępne TUTAJ.

WŁÓKNIARZ Częstochowa – U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław 49:41

Mecz w Częstochowie zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, jednak ostatnia seria startów należała do miejscowych, którzy już po trzynastym biegu cieszyli się ze zwycięstwa. Najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie częstochowian był Mitchell Cluff (13).  W ekipie gości udane zawody zanotowali Jakub Krawczyk (12+1) i Francis Gusts (12).

Punktacja z meczu TUTAJ.

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno – Motor Lublin 44:46

Na torze w Krośnie minimalnie lepsi okazali się goście z Lublina. Spotkanie od samego początku było zacięte i emocjonujące. O sporym pechu mogą mówić miejscowi. W czternastym biegu jadący na drugiej pozycji defekt zanotował Szymon Bańdur. przez defekt zamiast remisu przyjezdni triumfowali 4:2 i goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Ostatni wyścig zakończył się remisem. Najlepiej wśród gospodarzy spisali się Marko Levishyn (13+1) i Danils Kolodinskis (13). Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Bartosz Bańbor (12).

Wyniki dostępne TUTAJ.

                                                                                                                                         Aleksandra Gucia