U24 Ekstraliga: Zacięte spotkanie w Zielonej Górze. Dotkliwa porażka drużyn z Lublina i Torunia

Fot. Łukasz Forysiak

W 10. rundzie rozgrywek U24 Ekstraliga młodzieżowcy zwierzyli się na torach we Wrocławiu, w Krośnie, Częstochowie i Zielonej Górze. Trzy z czterech spotkań zakończyły się pewnymi wygranymi gospodarzy. Najwięcej emocji dostarczył mecz przy W69.

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin 61:29

Spotkanie na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Wrocławianie od samego początku kontrolowali przebieg spotkania i z wyścigu na wyścig powiększali swoją przewagę. Miejscowi już po jedenastej gonitwie dnia zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. Świetne zawody w barwach U24 BECKHOFF SPARTY odjechał Jakub Krawczyk (15). Honoru przyjezdnych bronił Bartosz Bańbor (11). Wynik dwumeczu 108:72 dla drużyny z Wrocławia.

Relacja z meczu TUTAJ.

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno – KS Toruń 60:30

Zawody w Krośnie zakończyły się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Od samego początku miejscowi pokazali swoją dominację. Podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego już po jedenastej gonitwie dnia mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyli Daniils Kolodinskis (13+1) i Szymon Bańdur (13+1). O honor drużyny z Torunia walczył Krzysztof Lewandowski (11+1). Wynik dwumeczu 104:76 dla ORLEN CELLFAST WILKÓW.

Pełne wyniki TUTAJ.

IMPAKT WŁÓKNIARZ Częstochowa –  POLCOPPER AGROMIX UNIA Leszno 54:36

Na torze w Częstochowie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Początek spotkania był wyrównany, jednak z każdym kolejnym biegiem miejscowi powiększali swoją przewagę. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Częstochowy był James Pearson (13). W drużynie przyjezdnych dobrze spisał się Nazar Parnicki (13). Wynik dwumeczu 92:88 dla IMPAKT WŁÓKNIARZA.

Więcej o meczu TUTAJ.

FALUBAZ Zielona Góra –  GRUDZIĄDZKIE MEBELKI GKM Grudziądz 44:46

Na owalu przy ul. Wrocławskiej 69 lepsi okazali się goście. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Pierwsza seria startów była wyrównana. W kolejnej lepsi okazali się gospodarze. W 14. wyścigu przyjezdni wygrali 4:2 i zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Oskar Hurysz (15). Najwięcej ”oczek” dla przyjezdnych wywalczył Kevin Małkiewicz (13+1). Wynik dwumeczu 90:90. Nikt nie otrzymał punktu bonusowego.

Wyniki dostępne TUTAJ.

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia