U24 Ekstraliga: POLCOPPER AGROMIX UNIA wciąż niepokonana. Świetne występy Curzytka i Stojanowskiego

Fot. Łukasz Forysiak

Za nami 2. runda rozgrywek U24 Ekstraligi, w której młodzi zawodnicy zmierzyli się ze sobą na obiektach w Gorzowie, Zielonej Górze oraz Krośnie. W dwóch z trzech pojedynków lepsi okazali się gospodarze. Spotkanie TAURON U24 WŁÓKNIARZA Częstochowy z GRUDZIĄDZKIE MEBELKI GKM Grudziądz odbędzie się w innym terminie, a drużyna U24 BECKHOFF SPARTY Wrocław pauzowała.

ENEA STAL Gorzów – KS Toruń 55:35

Ściganie w Gorzowie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy, dla których była to pierwsza okazja do zdobycia punktów w tym sezonie rozgrywek szkoleniowych. Do połowy zawodów obie ekipy wzajemnie odbijały sobie punkty. Dopiero od 9. gonitwy dnia ENEA STAL Gorzów mocniej uderzyła w przyjezdny klub z Torunia, powiększając przewagę, która końcowo pozwoliła na pewne wygranie spotkania. Spośród zawodników gorzowskiej Stali najlepiej zaprezentował się Jakub Stojanowski (14+1). Jedynym zawodnikiem spośród KS Toruń z dwucyfrowym dorobkiem był Anders Rowe (10+1).

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

FALUBAZ Zielona Góra – MOTOR Lublin 50:40

Spotkanie w Zielonej Górze od początku było dość wyrównane, jednak zawodnicy ekipy gospodarzy co jakiś czas mocniej uderzali w przyjezdny MOTOR Lublin. W 12. i 13. biegu zawodów podwójnie zwyciężyli, na co w przedostatniej gonitwie dnia odpowiedziała para Bańbor – Jaworski, wygrywając w stosunku 5:1. W kolejnym biegu jednak po raz kolejny podwójnie zwyciężyli gospodarze, przypieczętowując zwycięstwo. Najlepiej spośród drużyny MOTORU Lublin zaprezentował się Bartosz Bańbor (12+1), a spośród FALUBAZU Zielonej Góry, Michał Curzytek (13+2).

Relacja z meczu TUTAJ.

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno – POLCOPPER AGROMIX UNIA Leszno 38:52

Po drugiej kolejce młodzieżowych rozgrywek POLCOPPER AGROMIX UNIA Leszno pozostaje niepokonana. Drużyna pewnie zwyciężyła na obiekcie przy ulicy Legionów 1. To jednak krośnianie rozpoczęli spotkanie od dwóch wygranych w stosunku 4:2. W kolejnych gonitwach ekipa z Leszna nadrobiła aż 15 punktów. Młodzieżowa formacja gospodarzy starała się dogonić rywali, jednak końcowo zmuszona była uznać ich wyższość. Najwięcej punktów spośród zawodników ORLEN CELLFAST WILKÓW Krosno zdobył Szymon Bańdur (10), a POLCOPPER AGROMIX UNII  Leszno, Damian Ratajczak (12+1) oraz Keynan Rew (11 w 4 startach).

Wyniki ze spotkania TUTAJ.

Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ.

Klaudia Waltoś