U24 Ekstraliga: ORLEN CELLFAST WILKI Krosno nadal bez zwycięstwa. Zacięte derby w Grudziądzu

W 4. rundzie rozgrywek U24 Ekstraliga młodzieżowcy zwierzyli się na torach w Lublinie, Grudziądzu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Z kolei 13 maja w Częstochowie odbyło się zaległe spotkanie 2. kolejki.

WŁÓKNIARZ Częstochowa – GRUDZIĄDZKIE MEBELKI GKM Grudziądz 51:39

Zaległy mecz na częstochowskim owalu zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, jednak końcówka należała do miejscowych, którzy w czternastej gonitwie dnia zapewnili sobie zwycięstwo. Najwięcej punktów dla częstochowian zdobyli James Pearson (12) i Steven Goret (11+1). W drużynie przyjezdnych dobrze spisał się Emil Breum Ankersen (10).

Wyniki dostępne TUTAJ.

MOTOR Lublin – ENEA STAL Gorzów 45:45

Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Gorzowianie przed biegami nominowanymi prowadzili dwoma punktami, jednak w ostatnim wyścigu gospodarze wygrali 4:2 i mecz zakończył się remisem. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Lublina był Bartosz Bańbor (14+1).  Najwięcej ”oczek” dla przyjezdnych wywalczył Oskar Paluch (12+1).

Pełna relacja z meczu TUTAJ.

FALUBAZ Zielona Góra – WŁÓKNIARZ Częstochowa 38:52

Na torze w Zielonej Górze od samego początku dominowali goście. Częstochowianie już po trzynastym biegu cieszyli się ze zwycięstwa w meczu. Honoru ekipy FALUBAZU bronił Michał Curzytek (17). W zespole gości dobrze spisali się Szymon Ludwiczak (12) i Kajetan Kupiec (11).

Punktacja meczowa TUTAJ.

GRUDZIĄDZKIE MEBELKI GKM Grudziądz – KS Toruń  44:46

W derbach Pomorza triumfowali torunianie. Mecz był zacięty, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej gonitwie dnia. Początek spotkania należał do gospodarzy, jednak goście szybko wyciągnęli wnioski i zaczęli odrabiać straty. Najskuteczniejszymi żużlowcami w drużynie gospodarzy byli Kevin Małkiewicz (11+2) i Emil Breum Ankersen (11). Gości do zwycięstwa poprowadził Bastian Pedersen (15).

Wyniki z meczu dostępne TUTAJ.

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 55:35

Mecz na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Początek zawodów należał do wrocławian. Miejscowi z biegu na bieg powiększali swoją przewagę. Goście próbowali stawiać opór, jednak nie byli w stanie odrobić strat. Drużyna U24 BECKHOFF SPARTY już w trzynastym wyścigu zapewniła sobie wygraną w meczu. Świetne zawody w barwach wrocławskich odjechali Francis Gusts (12+1) i Jakub Krawczyk (12). Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Daniils Kolodinskis (12+1).

Punkty dostępne TUTAJ.

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ.
  • Lista klasyfikacyjna TUTAJ.

Aleksandra Gucia