U24 Ekstraliga: Gospodarze górą w Lesznie i Toruniu. Remis i zwycięstwo w Lublinie

Za nami kolejne spotkania w ramach U24 Ekstraligi. Tym razem młodzi zawodnicy walczyli o punkty w Lesznie, Toruniu i dwukrotnie w Lublinie, gdzie oprócz wtorkowych zmagań, odjechano także poniedziałkowy, zaległy mecz pomiędzy tamtejszym MOTOREM, a POLCOPPER AGROMIX UNIĄ Leszno.

Na torze przy Z5, w zaległym meczu 7. rundy U24 Ekstraligi, MOTOR Lublin pewnie pokonał POLCOPPER AGROMIX UNIĘ Leszno 51:38. Ta przyjechała jednak do Lublina w sześcioosobowym składzie, co mocno przyczyniło się do wyniku tego spotkania. Najlepiej spośród gospodarzy zaprezentował się Bartosz Jaworski (11+1), a spośród gości Nazar Parnitskyi (14+1).

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Już następnego dnia POLCOPPER AGROMIX UNIA Leszno zwyciężyła w starciu z ORLEN CELLFAST WILKAMI Krosno w stosunku 53:37, zgarniając tym samym pełną pulę punktów. W ekipie leszczyńskiej miejsce kontuzjowanego Tate Zischke zajął Jakub Wojtyńka, który zdobył jedynie punkt i bonus. Najskuteczniejsi tego dnia byli Keynan Rew (14+1) i Nazar Parnitskyi (14+1).

Relacja z meczu TUTAJ.

Przy obecnej sytuacji ekipy MOTORU Lublin, wynik wtorkowego spotkania można uznać za sukces. Zremisowali oni bowiem z FALUBAZEM Zielona Góra 45:45. Tym razem spośród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Bartosz Bańbor (13), a spośród gości, Krzysztof Sadurski (16+1).

Więcej o spotkaniu w Lublinie TUTAJ.

W Toruniu rywalizacja o kolejne punkty w tabeli zakończyła się na korzyść gospodarzy, jednak ENEA STAL Gorzów była o krok od zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 46:44, a mimo tego punkt bonusowy trafił do ekipy gorzowskiej. W niej jedynymi dobrze punktującymi zawodnikami byli Oskar Paluch (15+1) oraz Mathias Pollestad (14+1). Ze składu KS Toruń najskuteczniejszy był Krzysztof Lewandowski (11+1).

Szczegóły meczu TUTAJ.

Klaudia Waltoś