U24 Ekstraliga: Derby dla ENEA STALI. Wysokie zwycięstwo ORLEN CELLFAST WILKI w Częstochowie

Fot. Łukasz Forysiak

W 7. rundzie U24 Ekstraligi młodzieżowcy zwierzyli się na torach w Zielonej Górze, Wrocławiu i Częstochowie. Mecz w Lublinie został odwołany ze względu na niekorzystne prognozy pogody.

FALUBAZ Zielona Góra – ENEA STAL Gorzów 43:47

Derby Lubuskie zakończyły się zwycięstwem gości. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte i emocjonujące. Przed biegami nominowanymi zielonogórzanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Jednak końcówka należała do gości. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Oskar Hurysz (12). W drużynie przyjezdnych dobrze spisał się Jakub Stojanowski (12).

Wyniki derbowego meczu TUTAJ.

IMPAKT WŁÓKNIARZ Częstochowa – ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 36:54

Spotkanie w Częstochowie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości. Pierwsza seria startów należała do częstochowian. Kolejna część meczu była wyrównana. Krośnianie jednak w trzech ostatnich biegach odnieśli podwójne zwycięstwa. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Częstochowy był Szymon Ludwiczak (10).  Najwięcej ”oczek” dla przyjezdnych wywalczył Marko Levishyn (15+1).

Relacja dostępna TUTAJ.

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – KS Toruń 51:39

Mecz na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Pierwsza seria startów była wyrównana. W kolejnej fazie zawodów postawili twarde warunki i już w trzynastej gonitwie dnia mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Torunianie próbowali gonić swoich rywali, jednak ta sztuka im się nie udała. Świetne zawody w barwach wrocławskich odjechał Francis Gusts (15). Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Antoni Kawczyński (13+1).

Pełne wyniki TUTAJ.

Aleksandra Gucia