Starcie faworytów i walka o play-offy w METALKAS 2. Ekstralidze (zapowiedź #BYDRYB i #POZRZE)

Dzisiaj w METALKAS 2. Ekstralidze po raz kolejny odrabiamy zaległości. Tym razem odbędą się dwa mecze z rundy szóstej, w których wezmą udział ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz, INNPRO ROW Rybnik, #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań i TEXOM STAL Rzeszów.

Dwa dni temu #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań wprawił niejednego kibica w zakłopotanie, gdyż mało kto spodziewał się wygranej z tak trudnym rywalem jakim była ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz. Teraz, do stolicy Wielkopolski przyjeżdża rywal z innej, teoretycznie niższej półki – TEXOM STAL Rzeszów, która również chce wyszarpać jakże cenne w tej fazie sezonu dwa duże punkty. Czy to będzie dla Rzeszowian łatwe starcie?

Nie uważam żeby Poznań był dla nas najłatwiejszym wyjazdem, ale patrząc przez pryzmat naszych innych wyjazdowych meczy i tego jak się prezentowaliśmy, to myślę jednak że Poznań powinien się nas obawiać, a nie my ich, bo prezentujemy się naprawdę dobrze. 41 punktów w Rybniku, 43 punkty w Ostrowie z lekkim niedosytem pokazuje, że na każdym obiekcie jesteśmy w stanie prezentować się przyzwoicie– powiedział dla nas kilka dni temu Paweł Piskorz, manager TEXOM STALI.

09.06, godz. 14:00 #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań – TEXOM STAL Rzeszów
LIVE: CANAL+ online

Komentarz: Edward Durda, Robert Sitnicki

Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Rafał Banasiak

Do Bydgoszczy na hit kolejki przyjeżdża natomiast drużyna z pierwszego miejsca w tabeli – INNPRO ROW Rybnik. Bydgoszczanie jeszcze do piątku mieli na koncie zaledwie jedną porażkę z innym faworytem rozgrywek – CELLFAST WILKAMI Krosno. Sytuacja się nieco zmieniła, gdy przedwczoraj trzeba było stawić czoła ekipie z Poznania. ABRAMCZYK POLONIA uległa dość niespodziewanie #ORZECHOWAOSADA PSŻ-owi i jak najszybciej będzie chciała powrócić na zwycięską ścieżkę. Okazja do rehabilitacji już dzisiaj.

Jeśli o porażkach mowa, to należy wspomnieć, że INNPRO ROW nie zanotował jeszcze jej ani razu. Jest to jedyna drużyna w METALKAS 2. Ekstralidze z kompletem punktów. Tym razem zaś, będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Brady’ego Kurtza – lidera rybniczan, który nie raz “ciągnął” wynik całego zespołu. Jak sobie poradzą? Okaże się już niedługo.

09.06, godz. 14:00 ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz – INNPRO ROW Rybnik
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online

Studio (13:30): Piotr Bugajny, Marek Cieślak
Komentarz: Mateusz Dziopa, Wojciech Dankiewicz
Reporterka: Natalia Pietrucha

Sędzia: Piotr Lis

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz