Srebrny medal Maksymiliana Pawełczaka w SGP3

Rasmus Karlsson zakończył zmagania ze złotym medalem, a Maksymilian Pawelczak zapewnił sobie wicemistrzostwo Świata. Mikkel Andersen, obrońca tytułu z 2022 roku, zajął trzecie miejsce, wygrywając w biegu dodatkowym z Kacprem Manią.

Pierwsza seria startów należała do Rasmusa Karlssona, Beauma Bailey’a, Mikkela Andersena i Williama Cairnsa. Bieg 5. to zwycięstwo Filipa Bęczkowskiego. W 6. wyścigu najlepiej pojechał Kacper Mania, a w siódmym Mikkel Andersen, który po dwóch seriach startów był niepokonany. Wyścig 8. należał do Rasmusa Karlssona.

Dziewiąta gonitwa to triumf Svena Cerjaka. W 10. biegu doszło do groźnego upadku. Na drugim wirażu Damian Miller wjechał w Villadsa Pedersena, gdyż postawiło go nieco w poprzek. Obaj zawodnicy udali się do parku maszyn o własnych siłach, lecz Miller został wykluczony z powtórki, a wygrał ją Maksymilian Pawełczak. Damian Miller i jego rywal wycofali się z zawodów, a w ich miejsce pod taśmą w dalszej części zawodów pojawią się rezerwowi. W 11. wyścigu z nawierzchnią zapoznał się Otto Raaka, lecz pod taśmą ponownie pojawiła się czwórka żużlowców. Zwyciężył William Cairns, natomiast z defektem Leo Klasson. Grono triumfatorów uzupełnił Kacper Mania w 12. biegu.

Czwarta seria startów rozpoczęła się od wygranej Williama Cairnsona, a później trzy “oczka” przy swoich nazwiskach zapisali również Maksymilian Pawelczak, Kacper Mania i Mitchell McDiarmid.

Ostatnia seria startów to zwycięstwo Svena Cerjaka, Maksymiliana Pawelczaka i Filipa Beczkowskiego. W biegu 20. Rasmus Karlsson zapewnił sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w klasie 250cc. Pawelczak wicemistrzem, a Mania w biegu dodatkowym przegrał z Mikkelem Andersenem zaciętą walkę, kończąc zmagania na czwartej lokacie.