Spotkania o być, albo nie być w METALKAS 2. Ekstralidze (zapowiedź #BYDGDA i #RYBLOD)

Fot. Jarek Pabijan

Po wczorajszej inauguracji jedenastej rundy METALKAS 2. Ekstraligi, przyszedł czas na kolejne dwa spotkania, Dziś zmierzą się ze sobą ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz z ENERGĄ WYBRZEŻEM Gdańsk oraz INNPRO ROW Rybnik z H.SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź.

Pojedynek ABRAMCZYK POLONII z ENERGĄ WYBRZEŻE to mecz mający swojego wyraźnego faworyta. Bydgoszczanie czują się w tym sezonie na swoim obiekcie bardzo pewnie, co widać po osiąganych tam rezultatach. Zespół Tomasza Bajerskiego zdobywa u siebie średnio 57 punktów, co jest najwyższym wynikiem w całej lidze.

Po stronie gości z kolei, można zauważyć pogodzenie się ze swoim losem, jakim prawdopodobnie będzie spadek z METALKAS 2. Ekstraligi. Brak wystawienia w awizowanym składzie zarówno Krzysztofa Kasprzaka jak i Nielsa Kristiana Iversena powoduje, że ABRAMCZYK POLONIA staje się jeszcze większym faworytem tego starcia.

– Jesteśmy w sytuacji w jakiej jesteśmy i można powiedzieć, że my w tej lidze już nic nie zwojujemy. Taka była odgórna decyzja zarządu, żeby zrobić “przegląd wojsk” pod kątem przyszłego roku, a ja jako pracownik klubu muszę się do tego dostosować – mówi Eryk Jóźwiak. Ja ściągnąłem różowe okulary po meczu z Ostrowem. Matematyka wciąż przewiduje, że możemy się utrzymać, ale widzimy, że nasza forma jest nie najwyższa i ciężko nawet w najbardziej optymistycznym wariancie stwierdzić, że się nie spadniemy, bo nie dość, że my nie zdobywamy punktów, to nasi rywale też się nie “kładą” i widzimy jaka jest strata do drużyny przed nami. Nie ma się co oszukiwać i łudzić, że jeszcze możemy się utrzymać w METALKAS 2. Ekstralidze. Trzeba patrzeć na to realistycznie i bardziej pomyśleć o tym co dalej, niż jeszcze liczyć na kalkulatorze czy damy radę czy nie, bo szanse zerowe – powiedział trener ENERGI WYBRZEŻA Gdańsk.

07.07. godz. 14:00 ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz vs ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
LIVE: CANAL+ online
Pierwszy mecz: 27:21
Komentarz: Robert Sitnicki

Sędzia: Bartosz Ignaszewski
Komisarz toru: Krzysztof Guz

INNPRO ROW po dwóch porażkach z rzędu, ma swoim kibicom coś do udowodnienia. Minimalna przegrana z TEXOM STALĄ Rzeszów oraz pogrom w Ostrowie z pewnością dały się we znaki rybnickim żużlowcom. Teraz, podopieczni Antoniego Skupienia będą podejmowały u siebie drużynę z Łodzi, więc to wymarzona okazja na odrobienie strat do lidera METALKAS 2. Ekstraligi.

H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ natomiast, złapał wiatr w żagle. Niedawna wysoka wygrana z Rzeszowem oraz wyszarpane zwycięstwo z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz sprawiają, że łodzianie wciąż są w grze o najwyższe cele, zajmując aktualnie szóste miejsce w tabeli, oznaczające awans do fazy play-off. Żużlowcy Macieja Jądera potrzebują jednak kolejnych punktów, aby uciec do przodu i dopiąć swego. Zażarta walka będzie się również toczyć o punkt bonusowy, który w niedalekiej przyszłości może okazać się niezwykle istotny.

07.07, godz. 14:00 INNPRO ROW Rybnik vs H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 50:39
Studio (od 13:30): Piotr Bugajny, Marek Cieślak
Komentarz: Michał Mitrut, Dawid Stachyra
Reporterka: Natalia Pietrucha

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz