Sensacja w Poznaniu. #ORZECHOWAODSADA PSŻ wygrywa z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz

Fot. Zuzanna Kloskowska

Niemałym zaskoczeniem dla wielu kibiców może okazać się wynik spotkania pomiędzy #ORZECHOWAOSADA PSŻ-em Poznań a ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz. Skazywani na pożarcie gospodarze zwyciężyli bowiem 48:42. Rajderem meczu został Ryan Douglas.

Spotkanie od samego początku wskazywało, że dla obu drużyn będzie to niezwykle ciężka przeprawa. Po pierwszej serii na tablicy wyników widniał remis 12:12. Przełamanie gospodarzy nastąpiło dopiero w gonitwie siódmej, kiedy wygrali w stosunku 4:2. Jak się później okazało, prowadzenia nie oddali do samego końca.

Za moment meczu należy uznać wyścig dziewiąty, kiedy to poznanianie powiększyli przewagę do ośmiu punktów, wygrywając 5:1 parą Matias NielsenSzymon Szlauderbach. Następnie ABRAMCZYK POLONIA zdołała wygrać zaledwie jeden wyścig, który tylko na chwilę zniwelował różnicę punktową.

Biegi nominowane to zaś wyrównana walka obu ekip, gdyż oba zakończyły się biegowym remisem. Warto dodać, że kolejny fantastyczny mecz zaliczył Ryan Douglas. Australijczyk otarł się o komplet punktów, ulegając jedynie Krzysztofowi Buczkowskiemu. Łącznie zdobył 14 “oczek”, a także nagrodę rajdera spotkania.

Nie należy również pomijać faktu, że od piątego biegu, ABRAMCZYK POLONIA musiała radzić sobie bez jednego ze swoich liderów – Kaia Huckenbecka. Niemiec w swoim drugim wyścigu upadł na tor, po czym już na niego nie wyjechał. Czekamy na informacje o stanie zdrowia żużlowca.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz