Prawdziwy rollercoaster w Łodzi. H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ wygrywa z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz

Fot. Adrian Skorupski

W tym meczu o zwycięstwie decydowały ostatnie wyścigi. Ostatecznie to H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź wygrywa z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz 46:44, a rajderem meczu zostaje Olivier Buszkiewicz.

Spotkanie zaczęło się od zwycięstwa gości 4:2, co jak się później okazało, było ostatnim momentem, w którym to bydgoszczanie byli bliżej zwycięstwa, aż do czternastego wyścigu. Potem, H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ znakomicie kontrolował przebieg meczu. Do szóstej gonitwy dnia, wypracowali sobie sześciopunktową przewagę, którą utrzymali do dwunastego biegu.

W meczu brak było wyraźnego lidera po stronie obu ekip, jednak najlepiej spisywali się Oliver Berntzon, Benjamin Basso, Krzysztof Buczkowski czy Andreas Lyager lub Kai Huckenbeck – jedyni żużlowcy z dwucyfrową zdobyczą punktową. Warto zaznaczyć, że dużą rolę w tym pojedynku odegrali juniorzy, którzy łącznie zapisali na swoje konto piętnaście “oczek”.

W wyścigach nominowanych, gdzie gospodarze prowadzili już tylko dwoma punktami, goście zwyciężyli 5:1, co przed ostatnim wyjazdem na tor w tym dniu, stawiało w niezwykle trudnej sytuacji łodzian. W nim natomiast, doszło do upadku Krzysztofa Buczkowskiego, który w konsekwencji musiał zostać wykluczony. To wykorzystał H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ i wygrał cały mecz 46:44.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz