Półmetek zmagań rundy zasadniczej METALKAS 2. Ekstraligi (zapowiedź #RZEBYD i #LODKRO)

Czas na siódmą rundę zmagań w METALKAS 2. Ekstralidze. Tuż przed spotkaniami rewanżowymi, do Łodzi przyjedzie rywal z Krosna, a do Rzeszowa zawitają żużlowcy z Bydgoszczy.

TEXOM STAL Rzeszów w tym sezonie przegrała na własnym torze tylko jeden mecz – z CELLFAST WILKAMI Krosno. Teraz, do stolicy Podkarpacia przyjeżdża przeciwnik z tej samej półki, co sprawia, że mecz budzi jeszcze większe emocje. – W którą stronę pójdzie ten mecz to się dopiero okaże, natomiast my nie obawiamy się żadnego przeciwnika na naszym obiekcie. Do każdego wywala podchodzimy z należytym szacunkiem i respektem, ale wierzymy, że na naszym torze jesteśmy mocni i tak też będziemy chcieli się zaprezentować – mówił przed meczem Paweł Piskorz, manager rzeszowskiego zespołu.

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz z kolei, mimo już siódmej rundy METALKAS 2. Ekstraligi, odjedzie dopiero swój piąty mecz w sezonie. Bilans bydgoszczan to jedna porażka i trzy wygrane. Podopieczni Tomasza Bajerskiego aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z sześcioma “oczkami”, więc dadzą z siebie wszystko aby podtrzymać dobrą passę.

02.06, godz. 14:00 TEXOM STAL Rzeszów – ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online

Studio (13:30): Piotr Bugajny, Patrick Hansen
Komentarz: Mateusz Dziopa, Krzysztof Cegielski
Reporterka: Natalia Pietrucha

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

W tym samym czasie, H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź będzie podejmował u siebie CELLFAST WILKI Krosno. Łodzianie przez dłuższy czas pozostawali bez punktu, co tylko potęgowało głosy o prawdopodobnym spadku ich drużyny. Nic bardziej mylnego. H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ dobrze zaprezentował się w przerwanym meczu w Ostrowie Wlkp., a następnie wygrali wyjazdowe spotkanie w Gdańsku. Wydaje się więc, że drużyna jest na “fali”.

W nieco odwrotnej sytuacji są krośnianie, którzy po porażce w Rybniku, polegli w meczu z ARGED MALESA Ostrowem, m.in ze względu na kontuzję lidera zespołu – Dimitriego Berge. Do łodzi CELLFAST WILKI jadą z nowym żużlowcem w drużynie – Kennethem Bjerre. Duńczyk postara się godnie zastąpić Francuza i pomóc ekipie Ireneusza Kwiecińskiego zwyciężyć wyjazdowy mecz.

21.04, godz. 14:00 ARGED MALESA TŻ Ostrów Wlkp. – ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

LIVE: CANAL+ online

Komentarz: Edward Durda, Robert Sitnicki

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz