Podopieczni Fundacji Oczami Brata na meczu #CZETOR

Przed rozpoczęciem meczu KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA Częstochowa z KS APATOREM Toruń doszło do bardzo ważnego i wzruszającego wydarzenia. Gospodarze gościli bowiem podopiecznych Fundacji Oczami Brata, którzy przed oficjalną prezentacją pojawili się na torze, aby razem z zawodnikami KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA stanąć do wspólnego zdjęcia. Zostali oni przywitani przez spikera meczu przy głośnych i gromkich brawach publiczności.

Powodem wizyty podopiecznych Fundacji Oczami Brata na niedzielnym meczu był obchodzony 5 maja Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Klub żużlowy Włókniarz Częstochowa w 2023 roku nawiązał współpracę z Fundacją Oczami Brata, podzielając wartości i cele, jakie tej organizacji przyświecają. Sami wielokrotnie w przeszłości włączaliśmy się w liczne akcje charytatywne, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z niepełnosprawnościami.

Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy gościć podopiecznych Fundacji Oczami Brata, którzy po części oficjalnej prezentacji zasiedli na trybunach stadionu Krono-Plast Arena, aby ramię w ramię, wspólnie z pozostałymi kibicami, wspierać Włókniarz Częstochowa w walce o ligowe zwycięstwo — w myśl zasady, że wszyscy jesteśmy równi, a niepełnosprawność w życiu codziennym nigdy nie powinna być traktowana jak przeszkoda lub problem – przekazał klub.