Pierwsze zwycięstwo ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz, pechowe spotkanie FOGO UNII Leszno

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Zwycięstwo gospodarzy pewne było jeszcze przed biegami nominowanymi. Ostatecznie zwyciężyli 54:35. Bezbłędni w drużynie z Grudziądza byli Max Fricke (14+1) i Vadim Tarasienko (13+2). W zespole gości najlepiej punktował Janusz Kołodziej (10+1), który po upadku w 12. biegu niezdolny był do dalszej jazdy.

Grudziądzanie weszli pewnie w spotkanie zwyciężając pierwszy bieg w stosunku 5:1. W biegu młodzieżowym upadł Kacper Łobodziński, jednak zdążył podnieść się z toru. Ostatecznie leszczyńscy młodzieżowcy pokonali osamotnionego Małkiewicza odrabiając 2 punkty. Pozostałe wyścigi tej serii zakończyły się remisem. 3. bieg padł łupem Jasona Doyle’a, który genialnie rozegrał pierwszy łuk.

W dwóch pierwszych biegach drugiej serii startów drużyny kontynuowały serię remisów. Dopiero w 7. biegu gospodarze zwiększyli swoją przewagę zwyciężając w stosunku 5:1. Pomimo błędu popełnionego przez Maxa Fricke’a, Australijczyk odrobił na dystansie zajmując ostatecznie drugą lokatę. Na pochwałę zasługuje również młodziutki Kevin Małkiewicz, który w 6. biegu pokonał Bartosza Smektałę.

Bieg 9. zapoczątkował stosowanie rezerw taktycznych przez trenera Rafała Okoniewskiego. Wystawienie Andzejsa Lebedevsa jednak było niewystarczające, by pokonać Maxa Fricke’a i Vadima Tarasienko. W 10. wyścigu dnia drużyna z Leszna zwyciężyła drużynowo pierwszy raz od biegu juniorskiego. Grzegorz Zengota wychodząc pewnie ze startu zapewnił sobie prowadzenie aż do mety.

Ostatnią serię przed biegami nominowanymi otworzyła podwójna rezerwa taktyczna, z której wystartowali Janusz Kołodziej i Grzegorz Zengota. Drugi z żużlowców zdefektował na pierwszym łuku, co spowodowane było zatarciem silnika. Gospodarze prowadzili 5:1, jednak niespodziewanie upadł Kacper Pludra. Wyścig ostatecznie zakończył się stosunkiem 3:2.

W wyścigu 12. najbardziej emocjonujące było starcie pomiędzy Januszem Kołodziejem a Jaimonem Lidseyem. Zawodnik gospodarzy ostrym atakiem na ostatnim łuku doprowadził do upadku kapitana zespołu gości. Australijczyk został wykluczony, a wynik biegu został uznany przez sędziego.

Spotkanie ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz z FOGO UNIĄ Leszno zakończone zostało trzema zwycięstwami grudziądzan w stosunku 5:1. W biegu 13. można było emocjonować się kapitalną walką Jasona Doyle’a i Andzejsa Lebedevsa, ostatecznie jednak zwyciężył kapitan drużyny gospodarzy. Biegi nominowane zdominowane zostały przez grudziądzan, którzy pewnie prowadzili od samego startu.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Aleksandra Rzepa