Pewna wygrana KS APATORA Toruń. BETARD SPARTA Wrocław z pierwszą porażką

Fot. Jarosław Pabijan

W drugim meczu 4. kolejki PGE Ekstraligi, KS APATOR Toruń zwyciężył z BETARD SPARTĄ  Wrocław 52:38. W drużynie gospodarzy największą zdobycz punktową uzbierał Robert Lambert (12+1), a z gości Artem Laguta (13+2). Tytuł Juniora Meczu przypadł Krzysztofowi Lewandowskiemu.

KS APATOR Toruń z przytupem powitał aktualnego, Drużynowego Wicemistrza Polski na Motoarenie. Pierwsza seria zawodów należała do gospodarzy, którzy w dwóch pierwszych biegach uderzyli podwójnym 5:1. W trzeciej gonitwie dnia świetną walkę o biegowe zwycięstwo sprezentowali kibicom Maciej Janowski i Emil Sajfutdinow. Kolejne wyścigi były mocno wyrównane, a drużyna z Wrocławia starała się nadrabiać punktowe zaległości, zmniejszając przewagę gospodarzy jedynie do 4 „oczek” po sześciu biegach (20:16).

Siódmy wyścig dnia rozpoczął się od nieciekawie wyglądającego upadku, w którym udział brali Patryk Dudek i Marcel Kowolik. Zawodnicy na dojeździe do pierwszego łuku stoczyli walkę na łokcie. W czteroosobowej powtórce Janowski wraz z Dudkiem konkurowali o trzypunktową zdobycz. Finalnie pierwszy na mecie zameldował się zawodnik KS APATORA Toruń.

W kolejnych startach drużyna gości wciąż starała się nadrabiać punkty, jednak bezskutecznie. Po dziesięciu wyścigach ekipa z Torunia odskoczyła przyjezdnej BETARD SPARCIE Wrocław na ośmiopunktową przewagę, prowadząc 34:26. Już w biegu trzynastym, poprzedzającym dwie ostatnie gonitwy dnia, KS APATOR Toruń przypieczętował wygraną w całym spotkaniu.

Finalnie zawody zakończyły się wynikiem 52:38, a KS APATOR Toruń zwyciężył na Motoarenie i zapisał sobie dwa punkty w tabeli rozgrywek.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Klaudia Waltoś