Patryk Dudek zwycięża 1. finału IMP

Podczas 1. finału Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanego na Moto Arenie w Łodzi najlepszy okazał się Patryk Dudek. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu Bartosz Zmarzlik, a skład podium uzupełnił Bartłomiej Kowalski.

W wyścigu inaugurującym zawody w Łodzi zwyciężył Szymon Woźniak, a jeden punkt zdobył wracający do ścigania po kontuzji Janusz Kołodziej. W pozostałych biegach pierwszej serii najlepsi okazali się Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

Kolejne wyścigi kształtowały klasyfikację rundy zasadniczej, której zwycięzcą okazał się Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata wraz z drugim w stawce Patrykiem Dudkiem zagwarantowali sobie miejsce w finale zawodów, natomiast Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki byli pewni udziału w biegu barażowym.

Stawka zawodów była niezwykle wyrównana. Dominik Kubera, Bartłomiej Kowalski oraz Piotr Pawlicki po rundzie zasadniczej mieli na koncie po tyle samo punktów, a także taki sam bilans pojedynków bezpośrednich. Ostatecznie o kolejności w klasyfikacji końcowej i składzie biegu ostatniej szansy zadecydował ranking IMP, według którego miejsca w barażu przypadły Kowalskiemu i Kuberze.

W biegu barażowym najlepszy okazał się Bartłomiej Kowalski, a drugi na mecie zameldował się Maciej Janowski, który cały czas musiał uważać na jadącego za nim Przemysława Pawlickiego.

W finale prowadzenie po starcie objął jadący z pierwszego pola Patryk Dudek. Zawodnika KS APATORA Toruń próbował wyprzedzić Bartosz Zmarzlik, jednak dystans dzielący obu żużlowców był zbyt duży. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kowalski.

Wyniki 1. finału Indywidualnych Mistrzostw Polski (za WP SportoweFakty):

1. Patryk Dudek (KS Apator Toruń) – 16 (3,2,3,1,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
  2. Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin) – 15 (3,3,2,3,2,2)
  3. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 10+3 (2,1,0,3,3,1)