Odrabiamy zaległości w METALKAS 2. Ekstralidze (zapowiedź #OSTLOD i #POZBYD)

Fot. Patryk Kowalski

Dzisiaj odbędą się dwa pojedynki z piątej rundy METALKAS 2. Ekstraligi – ARGED MALESA Ostrów Wlkp. podejmie u siebie H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź, a #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań będzie rywalizował z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz.

Mecz pomiędzy ARGED MALESA Ostrowem a H.SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź zapowiada się pasjonująco. Spotkanie w pierwszym terminie odwołano po sześciu wyścigach. Wówczas, podopieczni Macieja Jądera dość niespodziewanie prowadzili 20:16, nie mając jeszcze żadnego punktu w tabeli METALKAS 2. Ekstraligi. Teraz, Łodzianie wygrali dwa mecze z rzędu i są na dobrej drodze aby podtrzymać zwycięską passę.

Ostrowianie natomiast, po słabym występie w przerwanym meczu, tydzień później pojechali do Krosna gdzie również wygrali, co było nie małym zaskoczeniem dla wielu kibiców. Aktualnie, ARGED MALESA znajduje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli z sześcioma “oczkami” – dwoma straty do trzeciej ABRAMCZYK POLONII i dwoma przewagi nad czwartą TEXOM STALĄ.

07.06, godz. 18:00 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online

Komentarz: Robert Sitnicki, Edward Durda

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Spotkanie #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u Poznań z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz to mecz, który ma swojego wyraźnego faworyta. Bydgoszczanie na pięć meczów przegrali tylko jeden, a resztę wygrali. Żużlowcy z Poznania natomiast, mają na koncie trzy punkty, co już jest wynikiem ponad stan na tym etapie sezonu, jeśli weźmiemy pod uwagę przedsezonowe oczekiwania.

Jakie nastroje panowały w bydgoskim zespole przed takim meczem? – Ogólnie, to spokojnie do tego podchodzimy. Runda zasadnicza to jest runda zasadnicza, my zbieramy spokojnie punkty i można powiedzieć, że powolutku przygotowujemy się i wyciągamy dużo wniosków do najważniejszej w sezonie fazy play-off – mówił dla nas przed meczem trener ABRAMCZYK POLONII Tomasz Bajerski.

07.06, godz. 18:00 #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań – ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz
LIVE: bez transmisji

Sędzia: Bartosz Ignaszewski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz